25 sierpnia 2018

Biskup odpowiada na skandaliczne słowa ks. Martina. „Homoseksualizm niszczy Kościół!”

(Biskup Marian Eleganti fot. CHRISTIAN HARTMANN/REUTERS )

Jezuita, ks. James Martin SJ podczas światowego spotkania rodzin w Irlandii z aprobatą wypowiadał się o obecności homoseksualistów w Kościele. Odpowiedział mu w jednym z wywiadów szwajcarski biskup Marian Eleganti. Stwierdził, że w większości to homoseksualiści odpowiadają w Kościele za kryzys.

 

Ksiądz James Martin SJ zachęcał uczestników Światowego Spotkania Rodzin w Irlandii do akceptacji homoseksualizmu. – Jeżeli jesteś gejem, lesbijką, biseksualistą, transseksualistą, twoja wiara tak naprawdę zależy od tego, gdzie mieszkasz. Jeżeli trafisz na księdza z otwartym umysłem, w wielkim mieście, to masz szczęście. Jeżeli żyjesz w miejscu, gdzie posługuje – skrycie lub otwarcie – homofobiczny ksiądz, to masz pecha – przekonywał.

 

Popularny jezuita z radością informował, że dwóch znanych mu członków grup LGBT chce zostać kapłanami, a także porównywał homoseksualistów do… biblijnego Zacheusza. Zachęcał również, by „nie redukować podejścia do nich przejawiającego się wyłącznie w nawoływaniu do zachowania czystości”.

 

PRZECZYTAJ O SKANDALICZNYM WYSTĄPIENIU KS. MARTINA SJ!

 

Poniekąd w odpowiedzi na skandaliczne słowa księdza Martina SJ, podczas spotkania rodzin w Irlandii można było usłyszeć głos szwajcarskiego biskupa Mariana Elegantiego. Hierarcha nie ma wątpliwości, że homoseksualizm to nie tylko grzech, ale także wyjątkowo groźne niebezpieczeństwo dla Kościoła.

 

Przyznał on, że większość przestępstw seksualnych, do jakich dochodzi w Kościele, wiąże się z homoseksualizmem duchownych. Ich ofiary zaś to nierzadko nastoletni chłopcy. Powołał się przy tym na badania amerykańskiej instytucji Pennsylvania Grand Jury.

 

Mamy tutaj poważny problem w Kościele a homoseksualizm odgrywa w nim istotną rolę – zaznaczył biskup Eleganti. Podkreślił przy tym, że o ile przed rewolucją seksualną 1968 roku Kościół był jednoznacznie negatywnie nastawiony do problemu homoseksualizmu, to po tej dacie i towarzyszących jej wydarzeniach, zaszły istotne zmiany. – Stosunek do homoseksualizmu zliberalizował się – podkreślił hierarcha.

 

Powołując się na słowa papieży, biskup Eleganti przypomniał, jak wielkim zagrożeniem jest przyjmowanie homoseksualistów do seminariów.

 

Biskup Eleganti jest biskupem pomocniczym w diecezji Chur. Znany jest również z głębokiego przywiązania do Tradycji Kościoła. Podpisał niedawno deklarację biskupów z Kazachstanu, broniącą nierozerwalności sakramentu małżeństwa.

 

 

Źródło: lifesitenews.com

ged

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie