8 września 2018

Biskup z Charleston: Konieczne jest aby papież odpowiedział na zarzuty abp. Vigano

(Fot. You Tube / Diocese of Charleston)

Konieczne jest, aby Ojciec Święty odpowiedział na zarzuty postawione przez arcybiskupa Vigano. Prosimy o zachęcanie Ojca Świętego ażeby bezpośrednio odniósł się do tych zarzutów. To w najlepszym interesie wszystkich. Brak wiedzy i niepewność przyczyniają się do zamieszania w dzisiejszych czasach – napisał do nuncjusza apostolskiego w Stanach Zjednoczonych biskup Robert E. Guglielmone z Karoliny Południowej.

 

List datowany na ostatni dzień sierpnia opublikował portal z diecezji Charleston, The Catholic Miscellany. Autor w mocnych, jednoznacznych słowach zwrócił się do francuskiego arcybiskupa Christophe Pierre, który pełni godność nuncjusza apostolskiego w USA.

 

„Nasz Kościół znajduje się w kryzysie i jako przywódca katolickich wiernych w stanie Karolina Południowa, piszę z naciskiem, aby wyrazić uczucia moje własne oraz tych, którzy są pod moją opieką. Czujemy się zdradzeni, rozgniewani i wprowadzeni w błąd. Trzeba pilnie działać. Dysponuję kilkoma rekomendacjami, które wspierają stanowisko kardynała Daniela N. di Nardo, przewodniczącego Konferencji Biskupów Katolickich Stanów Zjednoczonych. Konieczne jest, aby Stolica Apostolska przejęła przywódczą rolę w badaniu przyczyn, dla których arcybiskup Theodore McCarrick piął się wzwyż, pomimo doniesień o jego wcześniejszych niewłaściwych zachowaniach w sferze seksualnej, a także układów finansowych w trakcie wcześniejszych zadań diecezjalnych. Jest absolutnie konieczne, aby każdy z nas wiedział, jak i dlaczego tak się stało. Działanie musi nastąpić natychmiast i publicznie” – napisał hierarcha.

 

W dalszej części listu czytamy o poparciu idei śledztwa Stolicy Apostolskiej oraz ogólnokrajowej komisji świeckiej dla wyjaśnienia zarzutów, jakie wyszły spod pióra arcybiskupa Carla Marii Vigano. „Te ostatnie raporty wywołały wiele różnych wersji na temat tego, co rzeczywiście się wydarzyło i konieczne jest, aby Ojciec Święty odpowiedział na zarzuty postawione przez Arcybiskupa. Prosimy o zachęcanie Ojca Świętego ażeby bezpośrednio odniósł się do tych zarzutów. To w najlepszym interesie wszystkich. Brak wiedzy i niepewność przyczyniają się do zamieszania w dzisiejszych czasach. Nasz Kościół jest wezwany, by być światłem latarni pośród ciemności” – przypomniał hierarcha.

 

„Ten czas skandalu wymaga szczególnie silnego i odważnego przywództwa. Modlę się, aby wszyscy biskupi zobowiązali się otworzyć nowy rozdział przejrzystości i działania. Musimy poświęcić się dziełu uzdrawiania wszystkich, których wiara została podważona i zrobić wszystko, co w naszej mocy, by zapobiec takim zbrodniom w przyszłości. Wiedz, że wspieram wszystkie Twoje wysiłki, aby pomóc naszemu Kościołowi tutaj, w Stanach Zjednoczonych” – zakończył swój apel biskup Charleston, Robert E. Guglielmone.

 

 

Źródło: themiscellany.org

RoM

 

 

 

 

 Zobacz także:

 

Listy arcybiskupa Vigano

 

Listy arcybiskupa Vigano

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie