18 lipca 2021

Biskup zakazuje Mszy św. trydenckiej. W przeszłości prosił o „ciepłe powitanie” w kościele osób LGBT

(Bp Declan Lang, fot. © Mazur/catholicchurch.org.uk, Attribution-NonCommercial-NoDerivs 2.0 Generic (CC BY-NC-ND 2.0), flickr.com)

Bp Declan Lang z angielskiej diecezji Clifton zdecydował się zakończyć celebrację Mszy świętej trydenckiej w Glastonbury. Niecały rok wcześniej zarządził serię Mszy świętych dla społeczności LGBT. Prosił wówczas wiernych o „ciepłe powitanie” osób LGBT i przyjęcie do wspólnoty w Kościele.

W sieci pojawiło się oświadczenie dotyczące zakończenia celebracji Mszy świętej trydenckiej w diecezji Clifton. Decyzję o zakończeniu jej sprawowania podjął bp Declan Lang, który powołuje się nowe motu proprio papieża Franciszka. Po raz ostatni Msza Wszechczasów była sprawowana w tej diecezji w Glastonbury. Hierarcha zdecydował się zamknąć przestrzeń do rozwoju duchowego wiernych przywiązanych do tradycyjnej liturgii. Co ciekawe zupełnie inne podejście miał wobec społeczności LGBT.

Jedenaście miesięcy temu bp Declan Lang zarządził bowiem serię Mszy świętych dla społeczności LGBT. Prosił wówczas kapłanów i wiernych kościoła Świętego Mikołaja z Tolentino o celebrację Mszy świętych dla osób LGBT oraz ich rodzin, przyjaciół i wszystkich, którzy chcieliby wziąć w nich udział. „Intencją nie jest izolacja, a raczej ciepłe przyjęcie i integracja tej społeczności w Kościele” – napisano wówczas na stronie internetowej diecezji Clifton.

Wesprzyj nas już teraz!

Decyzje bp. Declana Langa są komentowane na Twitterze. Jeden z użytkowników serwisu podaje, że jest wiernym pochodzącym z diecezji Clifton i uczestniczył w ostatniej Mszy świętej trydenckiej w Glastonbury. „Pochodzę z diecezji Clifton, z Salisbury. Uczestniczyłem dziś w ostatniej Mszy św. łacińskiej w kościele Matki Bożej w Glastonbury. Wiedziałem, że bp. Declan szybko zniesie Mszę św. po łacinie. Bardzo smutne czasy, w których żyjemy, ale Kościół zostanie odnowiony przez Chrystusa” – pisze wierny.

 

Źródło: Twitter

WMa

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(13)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy