27 września 2015

Biskupi Afryki i Madagaskaru zarzucili Zachodowi, że po raz kolejny zaprowadza na Czarnym Lądzie niewolnictwo. Tym razem ma to swój wyraz w narzucaniu Afrykańczykom „zdrowia i praw seksualnych i reprodukcyjnych”, rozprzestrzeniających cywilizację śmierci.

 

Biskupi Afryki i Madagaskaru wezwali Zachód do zaprzestania kampanii promowania w Afryce cywilizacji śmierci. We wspólnym oświadczeniu sporządzonym jeszcze w czerwcu w ghańskiej Akrze stwierdzili, że ten fatalny program forsowany jest pod eufemistyczną nazwą „zdrowia i praw reprodukcyjnych i seksualnych”.

 

Oświadczenie zostało opublikowane dopiero teraz w związku ze zbliżającym się szczytem ONZ w Nowym Jorku. Biskupi skarżą się, że Afryka została „głęboko zraniona” przez długotrwałe „ideologiczne bombardowanie”, która zwraca się przeciwko „życiu, rodzinie, wszystkiemu, co święte; przeciwko rozwojowi młodzieży, która jest przyszłością Afryki; przeciwko pełnemu rozwojowi kobiet i szacunkowi wobec osób starszych”. Polityczne i gospodarcze naciski mają jeden, konkretny cel. To „drastyczna kontrola i reedukacja afrykańskiej ludności, zaplanowane zniszczenie małżeństwa i rodziny”.

 

Biskupi stwierdzają, że Afrykańczycy muszą powiedzieć temu projektowi głośne i wyraźne „nie”. Papież Franciszek ostrzegał ich przed „kolonizacją przez nowe ideologie”. „To nowa forma niewolnictwa! Chcemy, by godność ludzi [w Afryce] była respektowana” – piszą biskupi.

 

Źródło: kath.net

pach

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie