16 października 2018

Biskupi chińscy na synodzie: zaprosiliśmy papieża

(Fot. loveombra/Pixabay)

Dwaj chińscy biskupi uczestniczący w zgromadzeniu Synodu Biskupów na temat młodzieży zaprosili papieża Franciszka do odwiedzenia Chin. Do Rzymu przyjechali: biskup Giuseppe Guo Jincai i Giovanni Battista Yang Xiaoting.

 

Chińscy hierarchowie uczestniczyli jedynie w dwóch pierwszych tygodniach obrad synodalnych. Biskup Guo udzielił wywiadu dziennikowi włoskiego episkopatu, „Avvenire”. Stwierdził, że udział w zgromadzeniu Synodu Biskupów był dla niego łaską. – Naprawdę poczułem, że Kościół jest jedną wielką rodziną, mamy ten sam chrzest, tę samą wiarę. I choć kultury i języki są różne, jesteśmy jedno i w ten sposób jesteśmy świadkami jednego Kościoła zjednoczonego w różnorodności. Razem ze współbratem Yangiem Xiaotingiem mogliśmy się ubogacić w cierpliwym i braterskim dialogu – powiedział 50-letni hierarcha.

 

Obaj biskupi mieszkali w Domu św. Marty. Niedawno watykanista Sandro Magister nazwał ich „posłusznymi wykonawcami woli chińskich władz”.

 

 

Źródło: KAI, magister.bolgautore.esspresso.repubblica.it

RoM

 

Na czym polegało porozumienie Chiny – Watykan

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie