14 lipca 2020

Bluźnierstwa, wulgaryzmy i wyzwiska. Tsunami hejtu po wizycie Andrzeja Dudy na Jasnej Górze

(źródło: Twitter / Jasna Góra)

„Jeżeli Duda zawierza wszystko królowej to znaczy że podaje się do dymisji bo po co nam on teraz?”, „Jestem częścią tego narodu, nie życzę sobie aby powierzać moje życie jakiemuś obrazowi”, „Nikt nie dał Andrzejowi Dudzie prawa do takich ideologicznych i wykluczających gestów. Czyli tuż po wyborach od razu dzieli Polaków”, to tylko niektóre z komentarzy, jakie pojawiły się na Twitterze pod wpisem informującym o zawierzeniu przez prezydenta Andrzeja Dudę Matce Bożej Królowej Polski wszystkich spraw Ojczyzny i Narodu.

 

W poniedziałkowy wieczór na Jasną Górę przybył prezydent Andrzej Duda, który wziął udział w wieczornym Apelu Jasnogórskim przed obliczem Matki Bożej Częstochowskiej.

 

Polecamy Bogu całą naszą Ojczyznę, dziś na czele z obecnym wśród nas prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej panem Andrzejem Dudą – powiedział prowadzący modlitwę kustosz Jasnej Góry o. Waldemar Pastusiak.

 

Dziękujemy za jego obecność tutaj, na Jasnej Górze, dziękujemy za jego świadectwo wiary. U progu drugiej kadencji oddajemy go w ręce Twoje, Maryjo, i wszystkie sprawy naszej Ojczyzny wierząc, że Ty będziesz zawsze przy nim obecna. „Polecamy wszystkich naszych rodaków, żyjących w kraju i na emigracji. Pamiętamy o wciąż trwającej pandemii koronawirusa; modlimy się za wszystkie osoby chore. Dziękujemy Bogu za poświęcenie wszystkich służb medycznych, sanitarnych, mundurowych – tych, którzy każdego dnia troszczą się, byśmy każdego dnia mogli wracać do zwykłego, normalnego życia – dodał o. Pastusiak.

 

Udział prezydenta Andrzeja Dudy w poniedziałkowej modlitwie na Jasnej Górze wywołał falę hejtu i oszczerstw okraszonych wulgaryzmami i wyzwiskami, jakie można przeczytać na Twitterze. Co gorsza wielu użytkowników jawnie bluźniło przeciwko Panu Bogu, Chrystusowi i Matce Bożej. Poniżej prezentujemy kilka „łagodniejszych” wpisów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

źródło: Twitter

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie