31 października 2019

Bp Milewski: zjawiska pedofilii i homoseksualizmu w łonie Kościoła są połączone

(diecezjaplocka.pl)

Środowiska homoseksualne w Kościele sieją ogromne spustoszenie – powiedział w czwartek na antenie RMF FM biskup Mirosław Milewski. Jak podkreślił, zjawiska pedofilii i homoseksualizmu w łonie Kościoła są połączone.

 

Bp Milewski przekonywał, że „problem pedofilii w Kościele jest nabrzmiały” i podejmowane są próby jego rozwiązywania. Nie uda się jednak tego zrobić, jeśli nie zostanie dotknięty problem środowiska homoseksualnego.

 

To są rzeczywistości w jakiś sposób powiązane [homoseksualność i pedofilia – red.] – oczywiście tu nie ma przełożenia takiego zero-jedynkowego, ale one są powiązane ze sobą – powiedział hierarcha.

 

Wystarczy wziąć badania ze Stanów Zjednoczonych, z kilku innych krajów Europy Zachodniej, ale ja też widzę to po tym, jak wygląda sytuacja w mojej diecezji, że – nie zawsze, ale często – ten związek ksiądz-homoseksualista przekłada się później na kontakty z młodymi chłopcami – zakończył bp Milewski.

 

Źródło: RMF FM

TK

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie