11 października 2021

Bp Schneider: Módlmy się o wyzwolenie Watykanu z duchowych okowów zła

(Bp Athanasius Schneider / Fot. Piotr Łysakowski)

W najnowszym wywiadzie dla katolickiego magazynu The Remnant bp Athanasius Schneider zwraca uwagę na analogię pomiędzy „aktem idolatrii w Watykanie”, jakim było oddawanie czci południowoamerykańskiemu bóstwu Pachamama a powszechnym lockdownem kościołów i powstaniem nowej „religii cielesnego zdrowia”. „Wzywajmy pomocy aniołów, by przepędzić intruzów zła infiltrujących Kościół” – mówi konserwatywny hierarcha. 

Bp Schneider wystąpił podczas konferencji poświęconej katolickiej tożsamości w amerykańskim Pittsburgu. Przy tej okazji udzielił on wywiadu Michealowi J. Mattowi, wydawcy magazynu The Remnant. W rozmowie pochodzący z Kazachstanu biskup wyjawia, że w jego diecezji nigdy nie doszło do lockdownu kościołów i do zmuszania wiernych do noszenia masek, a Komunia Święta rozdawana była i jest wyłącznie na klęcząco i do ust. Purpurat wyraża wiarę, że udało się to nie tylko dzięki wrodzonej większej ilości zdrowego rozsądku u ludzi wschodu, ale przede wszystkim dzięki opiece Bożej zaskarbionej przez fakt, że nie doszło tam do obrazy Boga poprzez skandaliczny zwyczaj udzielani Komunii na rękę.

Kazachski biskup wyraża przy tym swój głęboko krytyczny stosunek wobec przylgnięcia przez Stolicę Apostolską do globalistycznej agendy realizowanej pod pretekstem tzw. pandemii koronawirusa. Watykan przystąpił „do egzekucji agendy światowych potęg”, której elementami stały się „tak zwana pandemia, kult ziemi i antyrodzinne postulaty”. – Stolica Święta stała się czymś w rodzaju kapelana ONZ, globalistycznej agendy, naturalistycznej, antychrześcijańskiej, kompletnie materialistycznej mentalności i ideologii – podkreśla. „Zdrowie cielesne stało się religią” – dodaje, zwracając uwagę, że jest to wyraz rozwoju komunistycznych błędów zrodzonych w Rosji, które zalały świat, zgodnie z tym, co zapowiadała Matka Boża w Fatimie, jeżeli ludzkość nie nawróci się do Boga. – Stolica Apostolska stała się promotorem materialistycznej ideologii dawania pierwszeństwa ciału, ze szkodą zdrowia duchowego i perspektywy wieczności.

Wesprzyj nas już teraz!

Ta globalistyczna agenda, zdaniem bp. Schneidera, ma na celu pośrednie wprowadzenie promocji aborcji do Kościoła, by poprzez akceptację dla nieetycznych szczepionek doprowadzić do „oswajania z horrorem aborcji, nawet jeżeli jest to odległy związek, ale jest to produkt aborcji” – ocenia duchowny, wskazując, że ten koszmar powszechnego mordowania milionów nienarodzonych dzieci jest „unikalny na przestrzeni dziejów i nie może być porównany do niczego innego”. – Kościół i inni ludzie, którzy akceptują produkt splamiony aborcją, w tym wypadku szczepionkę, popełniają grzech ciężki zaniedbania. Jakiego zaniedbania? Zaniedbania jednoznacznego sprzeciwu wobec przemysłu opartego na handlu szczątkami dzieci i jego produktom, wobec popełnianiu ludobójstwa i globalnego kanibalizmu – mówi hierarcha.

 

Idolatria w Watykanie i tryumf Niepokalanego Serca Maryi

Skandal oddawania czci Pachamamie bp Athanasius Schneider określił jako akt „idolatrii w Watykanie”. – To nie był folklor, jak twierdzą niektórzy ponieważ jest to bóstwo faktycznie czczone w Ameryce Południowej (…) Obnoszono figurę i palono świece, to był wyraz kultu i nie możemy tego negować, bo zamykalibyśmy oczy na rzeczywistość. I jest to przerażające, że doszło do tego w Watykanie, to jest przeciwko pierwszemu przykazaniu, to jest obrzydliwość – ocenia biskup. – Obnoszenie tej figurki w procesji, niczym Najświętszy Sakrament, na ramionach niektórych biskupów w bazylice św. Piotra było profanacją najświętszego miejsca chrześcijaństwa (…). Był to wielki grzech, który splamił chwałę i honor i cześć Stolicy Świętej, nasza Matka Kościół została splamiona przez wysokich hierarchów. I stało się to za przyzwoleniem papieża, który był tam obecny – dodaje.

Bp Schneider uważa, że powszechne zamknięcie kościołów w podporządkowaniu władzom świeckim może być znakiem Bożym, byśmy się przebudzili, byśmy żałowali i pokutowali za tak wielką obrazę Boga w Jego świątyni. Jednak, jak zauważa hierarcha, nie wszyscy kapłani i świeccy poddali się lockdownom, prowadząc potajemne Msze Święte w „podziemnym Kościele” – „jest to znak chwały w czasach klęski, w których żyjemy” – uważa.

W tę niszczycielską agendę wpisuje się zdaniem biskupa również wydanie przez papieża Franciszka motu proprio Traditionis custodes, znacznie ograniczającego „Mszę Wszech Czasów i Wszystkich Świętych”. Bp Schneider twierdzi, że prawdziwie wierni katolicy powracają dziś do katakumb, ale „Msza Święta i Tradycja są nie do pokonania”. Wskazał przy tym analogię do trzech pierwszych wieków chrześcijaństwa, które były „czasem błogosławieństw i przygotowań do chwalebnego tryumfu społecznego panowania Chrystusa Króla” i wyraził nadzieję, że obecny upadek Kościoła i świata są czasem szykującym tryumf Niepokalanego Serca Maryi, który przyniesie prawdziwą odnowę Kościoła „może mniejszego, z mniejszą hierarchią, ale oczyszczonego, z czystą wiarą, ze sakralną liturgią i świętością życia”.

Bp Schneider, który dzień wcześniej podczas konferencji wzywał wstawiennictwa świętych aniołów w dziele wyzwolenia Watykanu z niewoli zła, zwrócił uwagę na niezwykle wymowną analogię. – Na początku Kościoła Piotr był w okowach w więzieniu i był uwolniony przez anioła, dziś, gdy Stolica Święta jest w okowach złych sił tego świata, czyniących ją rodzajem duszpasterstwa globalnych, antychrześcijańskich sił, aby była w jakiś sposób ich sługą, przez promowanie czysto materialistycznej agendy i przez zakazywanie prawdziwej Tradycji, która zawsze była obecna w Kościele i czystości doktryny, piękna liturgii i świętości. Dziś Piotr jest w duchowych okowach i potrzebujemy wzywać pomocy aniołów, by przepędzić intruzów zła infiltrujących Kościół, nawet na szczytach hierarchii, abyśmy sformowali jedną armię, z Naszą Panią czczoną jako ta, która pokonała wszystkie herezje, z nią musimy świadomie walczyć dla Chrystusa, w świecie, ale też w Kościele, nie przeciwko ludziom w pierwszej kolejności, ale przeciwko błędnym ideom – dla zwycięstwa Chrystusa Króla i tryumfu Niepokalanego Serca Maryi – zakończył biskup.

Źródło: remnantnewspaper.com

FO

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(13)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy

Udostępnij przez