12 maja 2021

Bp Schneider zachęca niemieckich katolików do jasnej reakcji wobec „masowej apostazji”

(Biskup Athanasius Schneider )

W Niemczech pogłębia się odstępstwo od wiary i moralności Kościoła, potwierdza to rosnąca liczba duchownych popierających „błogosławieństwa” związków osób tej samej płci. W tej sytuacji biskup Athanasius Schneider udziela niemieckim katolikom następującej rady: „z całą pewnością i radością powinniście wyznawać pełnię katolickiej wiary”. Stan wiary w Niemczech wymaga od ortodoksyjnych wiernych zjednoczenia i jasnej, nadprzyrodzonej reakcji.

Niemcy powinni „z całą pewnością i radością wyznawać pełnię katolickiej wiary, znanej dzięki Katechizmowi i zawsze aktualnym dokumentom Magisterium Kościoła” – podkreśla biskup pomocniczy archidiecezji Najświętszej Maryi Panny w Astanie. Bp Schneider wskazuje, że niemieccy katolicy powinni się zjednoczyć, odsunąć w tej chwili inne dzielące ich kwestie i wystąpić w obronie wiary, organizować konferencje i seminaria tłumaczące zagrożone artykuły wiary, angażować się modlitwę błagalną i wynagradzającą za „grzechy popełniane przeciwko katolickiej wierze, świętości sakramentów i życia moralnego”.

Dalej wskazuje, że: katolicy powinni wspierać tych biskupów i kapłanów, którzy występują w obronie katolickiej wiary i moralności. Hierarcha przyrównał obecną sytuację do bohaterstwa, jakim biskupi i kapłani musieli wykazać się w obliczu Kulturkampfu prowadzonego przez kanclerza Otto von Bismarcka. Istnieje także trzeci środek: modlitwa. Należy błagać Boga o to, by powołał nowych apostołów i misjonarzy, prosić o wstawiennictwo świętych, „a przede wszystkim – Niepokalane Serce Maryi, któremu Niemcy zostały poświęcone”.

By ocalić Kościół katolicki w Niemczech, po pierwsze potrzeba modlitwy i wynagrodzenia za grzechy przeciwko wierze katolickiej i świętości sakramentów; grzechy popełniane na przestrzeni ostatnich dekad przede wszystkich przez wielu przedstawicieli hierarchii: kardynałów, biskupów i kapłanów. Potrzebna jest nadprzyrodzona interwencja, która da Niemcom nowych apostołów wiary katolickiej – podkreślił hierarcha.

Źródło: lifesitenews.com

mat

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(5)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie