21 czerwca 2020

Bp Thomas Olmsted: Nasze czasy potrzebują pokornych i odważnych mężczyzn

W czasie obecnej pandemii i społecznych niepokojów, w społeczeństwie zagubionym w moralnym relatywizmie i dezinformacji, jest wielka potrzeba, by mężczyźni w pokorze i z odwagą podejmowali daną im przez Boga misję ojcostwa – tak kluczową dla przyszłości rodziny i społeczeństwa – powiedział bp Thomas Olmsted z diecezji Phoenix w Teksasie.

 

Bp Olmsted mówił o powołaniu do ojcostwa w nagraniu wideo, które zamieścił na stronie swojej diecezji z okazji Ojciec biskupa nawrócił się na katolicyzm pragnąc poślubić irlandzką katoliczkę. – Mój ojciec nigdy nie żałował tej decyzji, a dzięki niej otrzymałem błogosławioną możliwość dorastania w domu, w którym modlitwa była tak naturalna jak smutek, w którym doświadczaliśmy miłosierdzia Boga co dwa tygodnie, chodząc całą rodziną do spowiedzi, a każdego wieczora klęcząc obok siebie i modląc się – powiedział.

 

Bp Olmsted wskazał, że ojcowie powinni być dla swoich dzieci niczym „bezpieczna przystań”. Ojcowa miłość, podkreślił, przejawia się w trosce i uwadze, ale także w napominaniu i zachętach.

Właściwym modelem ojcostwa jest dla katolików św. Józef, powiedział biskup. Zwrócił uwagę, że Biblia nie cytuje żadnych słów, które wypowiedział opiekun naszego Pana. – To, co było ważne, to że tam był, jego uważna obecność przy Maryi i Jezusie – wskazał.

 

Hierarcha zachęcił, by każdego dnia modlić się za ojców, którzy, tak jak wszyscy, potrzebują Bożego miłosierdzia.

 

Źródło: catholicnewsagency.com

 

Pach

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie