20 marca 2020

Bratysława: procesja Eucharystyczne w obliczu „wirusów” duszy i ciała. Słowacy zachęcają do kolejnych

(FOT.: Andrea Eliášová (christianitas.sk))

Słowaccy duszpasterze nie pozostali głusi na prośby wiernych pragnących być blisko Chrystusa Pana w obliczu nadzwyczajnej sytuacji oraz na słowa papieża Franciszka wzywającego kapłanów do odważnego niesienia ludziom Eucharystii i Słowa Bożego.

Portal internetowy christianitas.sk opublikował relację z procesji Eucharystycznej jednocześnie zachęcając swoich rodaków w różnych częściach Słowacji do proszenia duszpasterzy o podjęcie podobnych działań. W serwisie czytamy bowiem, że pierwsza procesja w Bratysławie odbyła się 16 marca, ale na jednorazowej nadzwyczajnej modlitwie Słowacy nie chcą poprzestawać.

 

FOT.: Andrea Eliášová (christianitas.sk)

Zobacz także materiały na profilu FB Christianitas oraz słowackiego Apostolatu Fatimskiego.

Wszystko po to, by dobra nowina o Jezusie Chrystusie, żywym Słowie i Chlebie Życia, była widoczna w przestrzeni publicznej i umacniała ludzi w trudnym czasie. Dlatego też redakcja zachęca, by wybrać najbardziej symboliczną trasę dla danego miasta i rozpocząć procesję o godzinie 15, zaś na jej zakończenie podziękować także Matce Najświętszej za obecność przy ludzie Bożym poprzez śpiew lub odmówienie „Salve Regina” („Witaj Królowo”).

Portal zauważa, że podobne działania można zaobserwować także w Austrii i Włoszech. Z kolei na Słowacji procesja z realnie obecnym Panem Jezusem miała miejsce także w Hurbanovie.

 

FOT.: Andrea Eliášová (christianitas.sk)

Christianitas.sk apeluje, by w ramach oddawania czci Najświętszemu Sakramentowi prosić o uchronienie ludzi od „wirusów” ciała i duszy. Chodzi więc nie tylko o SARS-CoV-2, ale też lęki, strachy, histerię, panikę, manipulacje, obojętność na los najsłabszych – dzieci nienarodzonych i wykorzystywanych, osoby starsze, schorowane, umierające, samotne, biedne, poniżane oraz o „wirusy” uderzające w jedność i trwałość rodzin, zdrową edukację, prawdziwe wartości i o zarazy skierowane przeciwko Eucharystii.

Serwis zachęca ponadto do stosowania się do ograniczeń wynikających z pandemii. Dlatego też prosi o modlitewną łączność z duchownymi i osobami, które przemierzają ulice z Chrystusem Panem (w związku z obostrzeniami procesje powinny liczyć maksymalnie 5 osób). Ponadto na zdjęciach z bratysławskiej procesji widać, że kapłani stosują środki ostrożności w postaci maseczek.

 

FOT.: Andrea Eliášová (christianitas.sk)

Słowacki serwis przypomina także słowa z Ewangelii według św. Mateusza. „Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle. Czyż nie sprzedają dwóch wróbli za asa? A przecież żaden z nich bez woli Ojca waszego nie spadnie na ziemię. U was zaś nawet włosy na głowie wszystkie są policzone. Dlatego nie bójcie się: jesteście ważniejsi niż wiele wróbli. Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie. Lecz kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie” (Mt 10, 28-33).

Także i my w tym trudnym czasie pandemii pamiętajmy, że Jezus Chrystus obiecał być z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata i słowa dotrzymuje. To On jest dobrym Pasterzem, Światłością świata, Chlebem Życia, Zmartwychwstaniem i Życiem, Alfą i Omegą, Początkiem i Końcem. To On zwyciężył świat!

 

Polecamy także relację filmową:

 

 

 

Źródło: christianitas.sk
MWł

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie