31 marca 2021

Brawo Polacy! Polska reprezentacja wbrew ideologicznym naciskom BLM nie uklękła na Wembley

(Fot. TVP Sport )

Duma i honor! Polska reprezentacja piłki nożnej wtłoczona w świat polityki i ideologii, w którym każde zachowanie odbiegające od narzucanych „norm” wywołuje skowyt, pokazała klasę i nie ugięła się pod ideologicznym naporem. Zawodnicy nie poddając się lewackiemu dyktatowi zachowali godność i nie uklękli przed meczem w ramach gestu solidarności z ruchem „Black Lives Matter”.

 

Emocje i komentarze po meczu polskiej reprezentacji z Andorą jeszcze nie opały, gdy z mocą ruszyła podsycana przez lewicowe i liberalne media debata na temat udziału polskiej reprezentacji w podszytej ideologią akcji ruchu Black Lives Matter. Zdawać się mogło, że to czy Polacy uklękną na Wembley w geście poparcia dla akcji BLM jest tematem ważniejszym niż to w jakim składzie zagra nasza reprezentacja czy też ocena składu i formy naszych zawodników. A przecież to sportowy kontekst; w Polsce wciąż legendarnego; zmagania się naszych piłkarzy z Anglikami winien być tu tematem numer jeden.

 

Polska reprezentacja została poddana jednak ideologicznym medialnym naciskom, które próbował neutralizować Zbigniew Boniek, prezes PZPN. Jak mówił, akcja BLM to nic innego jak zwykły populizm, za którym nic nie idzie. – Jestem absolutnie przeciwko takim akcjom. To jest bowiem populizm, bo za tym nic nie idzie. Piłkarze czasem klękną, a jakby się niektórych z nich spytać, dlaczego klęczą, to nawet by nie wiedzieli – ocenił Boniek.

 

„Zwyczaj” klękania przed meczami ma związek z grubo podszytym ideologią ruchem BLM. Piłkarze angielskiej Premier League w geście wsparcia dla akcji „Black Lives Matter” klękają przed rozpoczęciem meczów – zarówno ligowych, pucharowych, jak i reprezentacyjnych. Coraz częściej zdarzają się, póki co odosobnieni, zawodnicy wyłamujący się spod ideologicznego dyktatu (wyjątkiem jest drużyna Brentfordu, która solidarnie nie klęka). Takie postawy spotykają się z ogromną krytyką. Dotyczy to także czarnoskórych zawodników, którzy dostrzegają, że akcja nie ma nic wspólnego z rzeczywistością, a z pewnością nie łączy się z rzeczywistą walką z rasizmem czy z dążeniem do poprawy sytuacji osób, o których los rzekomo upominać się ma ruch BLM.

 

MA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(31)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy