10 maja 2019

Bronisław Komorowski chwali bluźnierczą tęczową aureolę: „bardzo ładne, bardzo fajne”

(FOT.Krystian Maj/FORUM)

Początkowo, jak zobaczyłem wizerunek Matki Boskiej „tęczowej”, to sobie pomyślałem: bardzo ładne, bardzo fajne – powiedział na antenie radia TOK FM były prezydent Bronisław Komorowski. Zaznaczył, że jego uczuć religijnych to nie naruszyło.

 

Były prezydent stwierdził, że w jego ocenie tęczowa aureola wokół Matki Bożej to „sygnał”, który ma dowodzić, że „przebija się przekonanie wielu chrześcijan w Polsce, że Matka Boska przygarnia do serca wszystkich potrzebujących, bez względu na orientację seksualną”.

 

Komorowski stwierdził ponadto, że „nadanie temu takiej wojny światopoglądowej wydaje się być dużym nadużyciem, ogromną przesadą”. – Być może to jest sygnał o tym, że są środowiska, które myślą, że mogą na tym coś ugrać – podkreślił.

 

Polityk skomentował także sprawę poniedziałkowego zatrzymania przez policję 51-letniej Elżbiety Podleśnej – autorki bluźnierczej grafiki, której przedstawiono zarzut obrazy uczuć religijnych. – W sprawie pani Podleśnej wydaje mi się, że nadgorliwość i nerwowość działania wynika z kwestii wyborczych. Jest szansa na wykazanie się dużą aktywnością, ale to nie jest dobre dla policji – mówił.

 

 

Źródło: tvp.info / TOK FM / Twitter

TK

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie