4 marca 2020

Bruksela: epidemia epidemią, ale spotkanie z Gretą Thunberg odbyć się musi mimo zakazu szefa PE

(Fotograf: DYLAN MARTINEZ, Archiwum: Reuters / FORUM)

Wszytko można odwołać, ale spotkania z Gretą Thunberg odwołać nie można – powiedziała we wtorek na antenie TVP Info europoseł PiS Jadwiga Wiśniewska. Polityk skomentowała fakt, że mimo zakazu organizacji i odwołania niemal wszystkich spotkań w Parlamencie Europejskim Greta Thunberg może liczyć na specjalne względy, nawet w obliczu paniki związanej z koronawirusem.

 

W ubiegłym tygodniu Przewodniczący Parlamentu Europejskiego David Sassoli poinformował, że przez 21 dni w PE będzie obowiązywał zakaz odwiedzin, zakaz organizacji wszelkich seminariów, zakaz spotkań, zakaz wysłuchań eksperckich oraz zakaz wydarzeń kulturalnych. Okazuje się, że zakaz nie dotyczy wszystkich, a konkretnie – Grety Thunberg, niepełnoletniej aktywistki klimatycznej ze Szwecji.

 

Sprawę skomentowała na antenie TVP Info Jadwiga Wiśniewska, europoseł PiS. – Stanowisko przewodniczącego PE wzbudziło wzburzenie też z uwagi na to, że na środę planowane jest posiedzenie komisji środowiska, na którym ma być obecna Greta Thunberg. Okazuje się, że to spotkanie nie zostało odwołane. Zatem do przewodniczącego PE posłowie ślą maile, wskazując na nierówne traktowanie; wskazując, że pomału staje się trochę jakby „święta Greta”; że wszytki można odwołać, ale spotkania z nastolatką na komisji środowiska odwołać nie można – powiedziała.

 

Poza tym europarlamentarzyści wskazują, że tak się przewodniczący PE troszczy o zabezpieczenie parlamentu, a od lat w toaletach nie ma ciepłej wody – dodała europoseł.

 

Źródło: TVP Info, tvp.info

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie