10 grudnia 2019

Brytyjski lekarz oczyszczony z zarzutów – szkalowali go antychrześcijańscy działacze

(zdjęcie ilustracyjne. źródło: pixabay.com)

Generalna Rada Medyczna w Wielkiej Brytanii oczyściła chrześcijańskiego lekarza z zarzutów. 59-letni Richard Scott znalazł się w ogniu krytyki za rzekome narzucanie chrześcijaństwa pacjentom. Jednak instytucja nadzorująca lekarzy nie dopatrzyła się w jego postępowaniu nic niewłaściwego.

 

Atak na dra Scotta przeprowadzili antyreligijni aktywiści, oskarżający go o promowanie chrześcijaństwa podczas konsultacji medycznych. Ich zdaniem służyło to nawracaniu pacjenta. Aktywiści postulowali zatem cofnięcie lekarzowi prawa do wykonywania zawodu.

 

Po trzymiesięcznym śledztwie Rada stwierdziła, że nie istnieją powody do karania lekarza. Stwierdzono, że 59-letni medyk nie narzucał swych przekonań religijnych pacjentom znajdującym się w potrzebie. Instytucja potwierdziła również, że klinika, do której należał doktor Scott, otwarcie przyznawała, że większość z należących do niej lekarzy to chrześcijanie.

 

Rada zaleciła lekarzowi, by na przyszłość dokumentował wszystkie rozmowy z pacjentami na temat wiary, a modlitwy prowadził na podstawie wytycznych dotyczące „osobistych przekonań” w praktyce lekarskiej.

 

Źródło: lifesitenews.com

mjend  

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie