6 września 2019

Brytyjski polityk ostrzega przed islamem: stwarza zagrożenie jak nazizm czy maoizm

(fot. FORUM)

Nowy lider Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa (UKIP) porównał islam do nazizmu. Richard Braine oświadczył m.in., że „umiarkowany islam nie istnieje, a wiara ta stwarza takie samo zagrożenie dla Brytanii jak nazizm czy maoizm”.

 

Polityk uważa, że „Brytyjczycy powinni pomóc muzułmanom w wygnaniu z ich dusz demonów zła”. Braine nic nie robi sobie z tego, że wśród brytyjskiej klasy politycznej z dnia na dzień przybywa mu wrogów.

 

– Swoim zachowaniem Hitler nierzadko wprowadzał w błąd nie tylko swoich rodaków. Jakże często bowiem fuhrer tryskał  znakomitym humorem, był duszą towarzystwa, zajmował się sztuką. Zaskakiwał też wyjątkową wiedzę nt. jego ulubionego kompozytora – Wagnera. To samo dzieje się w przypadku wielu muzułmanów. Pod przykrywką dobrych manier i „światowości” kryje się ich prawdziwy charakter – uważa brytyjski polityk.

 

Braine to chyba jedyny brytyjski polityk tak dogłębnie zajmujący się świętą księgą islamu – Koranem. Wiedza o nim przynosi kolejne kontrowersyjne opinie. – Jestem posądzany o sianie nienawiści. Ale ja tego nie muszę robić. Do czynienia zła nawołuje ich (muzułmanów) święta księga – twierdzi Braine.

 

Oskarżenia o islamofobię powodują coraz wyraźniejsze podziały w samej partii. Z dnia na dzień traci ona poparcie wyborców. Przede wszystkim na rzecz Partii Brexitu, na czele której stanął Nigel Farage. Ten sam polityk, który w latach 2010-2016 przewodził Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa i właśnie z powodu narastającej tam islamofobii opuścił jej szeregi.

 

ChS

Źródło „The Guardian”

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie