7 września 2013

Były papież modli się i pości w intencji pokoju

(fot. mrpronto / sxc.hu)

Joseph Ratzinger przebywający w klasztorze Mater Ecclesiae na terenie Ogrodów Watykańskich włącza się w dzień modlitwy i postu w intencji pokoju w Syrii, na Bliskim Wschodzie i na całym świecie – poinformowała francuskojęzyczna agencja I-Media.

Agencja powołuje się na wypowiedź sekretarza osobistego Benedykta XVI, a jednocześnie prefekta Prefektury Domu Papieskiego, abp. Georga Gänsweina.

Jednocześnie przypomniano, że rozpoczynające się o godz. 19.00 czuwanie na placu św. Piotra składać się będzie z modlitwy różańcowej, po której wierni wysłuchają papieskiego rozważania, adoracji eucharystycznej, w czasie której obok czytać biblijnych odmówione będą modlitwy o pokój czterech papieży: Piusa XII, Jana XXIII, Jana Pawła II i Benedykta XVI. Ostatnim elementem będzie rozbudowana brewiarzowa liturgia czytań.

Watykańskie czuwanie ma się zakończyć o godz. 23.00.

KAI

mat

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie