15 czerwca 2021

Catholic News Agency: Watykan odradził Bidenowi udział w Mszy z papieżem

(fot. Osservatore Romano / EIDON / FORUM)

Katolicka Agencja Informacyjna (CNA) w USA poinformowała, że w planie spotkania prezydenta Joe Bidena z papieżem Franciszkiem zabrakło wspólnej Mszy Św. Powodem takiej decyzji miała być sugestia Stolicy Apostolskiej, zwracającej uwagę na kontrowersje, jakie wywołałoby udzielenie Komunii Św. proaborcyjnemu politykowi z rąk papieża.

Prezydent Biden, który odbywa podróż dyplomatyczną po Europie, „wziął dzień wolnego”, by spotkać się z Franciszkiem. Jak podaje CNA, otoczenie prezydenta zwróciło się z prośbą o możliwość udziału Bidena we Mszy św. sprawowanej przez papieża, jednak Watykan odrzucił tę propozycję.

Zdaniem agencji, odmowa nastąpiła z uwagi na kontrowersje, jakie zapewne wzbudziłoby przyjęcie Komunii Świętej z rąk papieża przez proaborcyjnego i pro-homoseksualnego polityka. Dodatkowo, zwrócono uwagę na potencjalny wpływ tej decyzji na zbliżające się 16 czerwca spotkanie amerykańskiego episkopatu (USCCB), podczas którego biskupi mają głosować nad powołaniem komisji, która miałaby opracować dokument o spójności eucharystycznej.

Wesprzyj nas już teraz!

Na forum episkopatu USA trwa gorąca debata nad dopuszczalnością praktyki udzielania Komunii Św. katolickim politykom, którzy w przestrzeni publicznej prezentują poglądy i działania sprzeczne z nauką Magisterium.

Przebywający z wizytą w Europie prezydent USA z Brukseli udał się do angielskiej Kornwalii, gdzie uczestniczył w spotkaniu grupy G7. Następnie Joe Biden poleci do Genewy, gdzie 16 czerwca odbędzie spotkanie z prezydentem Rosji, Władimirem Putinem.

Źródło: cna.com

PR

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(8)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez