25 września 2014

CBOS: ponad połowa Polaków ufa Kościołowi

(fot. Adam Kliczek / Wikipedia, licencja: CC-BY-SA-3.0)

Kościołowi katolickiemu ufa 57 proc. Polaków – wynika z ankiety, przeprowadzonej przez Centrum Badania Opinii Społecznej we wrześniu. Jest to spadek o 5 punktów w porównaniu z poprzednim badaniem i powrót do stanu sprzed poprawy, odnotowanej w marcu br. Od tamtego czasu ubyło osób oceniających dobrze działalność Kościoła i o tyle samo punktów przybyło tych, którzy mają opinie krytyczne (wzrost o 5 punktów, do 34 proc.).

 

Autorzy badania podkreślają, że funkcjonowanie Kościoła katolickiego postrzegane jest na ogół pozytywnie w niemal wszystkich analizowanych grupach społecznych i demograficznych, ale stosunkowo najczęściej krytyczne oceny wyrażają badani w przedziale wiekowym 35-44 lata, mieszkańcy miast liczących od 20 tys. do 100 tys. ludności i największych aglomeracji, osoby z wyższym wykształceniem, o lewicowych poglądach politycznych, a także uczestniczący w praktykach religijnych lub w ogóle niebiorący w nich udziału.

 

Badanie „Aktualne problemy i wydarzenia” przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich, wspomaganych komputerowo (CAPI), w dniach 11-17 września 2014 roku na liczącej 946 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych Polaków.

 

Źródło: KAI

pam  

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie