24 kwietnia 2018

Centrum Życia i Rodziny apeluje do rządzących o prawną ochronę dzieci nienarodzonych

(fot. http://czir.org/)

We wtorek 24 kwietnia br. Centrum Życia i Rodziny zorganizowało pod Sejmem RP briefing prasowy, podczas którego odniesiono się do apelu Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego ze spotkania w ostatnią niedzielę 22 kwietnia  w Suchej Beskidzkiej. Marszałek Sejmu zaapelował tam o publiczną aktywność na rzecz projektu ustawy „Zatrzymaj aborcję”, co miałoby ułatwić posłom jego przyjęcie.

 

W czasie briefingu wskazano, że w tym roku odbył się już Biały Marsz w Poznaniu, a także Marsz Świętości Życia w Warszawie i Marsz dla Życia w Szczecinie.  Podkreślono, że ruch społeczny broniący życia rozwija się od wielu lat. Świadczą o nim tysiące osób biorące udział w corocznych Marszach dla Życia i Rodziny koordynowanych przez Fundację. W najbliższych tygodniach Marsze przejdą zaś ulicami 150 miast w całej Polsce.

 

„Aktywność obrońców życia jest bardzo duża i apelujemy aby rządzący ją zauważyli. Jest nas na marszach ponad 200 tys. każdego roku. Działamy na różnych frontach, jednak bez agresji. Aktywność ta przejawia się również w zbiórkach podpisów, pikietach, wystawach, konferencjach itp. – podkreślił Prezes Centrum Życia i Rodziny Paweł Kwaśniak.

 

Jednocześnie zwrócono uwagę, że uchwalenie ustawy broniącej dzieci nienarodzonych nie jest i nie powinno być uzależnione od ulicznej aktywności przeciwników czy zwolenników tzw. aborcji. Jest ono uzależnione przede wszystkim od woli, determinacji i decyzji kierownictwa rządzącej partii. Obserwowana zwłoka w procedowaniu „Zatrzymaj aborcję” skutkuje zaś kolejnymi śmiertelnymi ofiarami. Statystycznie dziennie przynajmniej troje dzieci zostaje zamordowanych w świetle prawa w polskich szpitalach.

 

„Oczekujemy od parlamentarzystów takiej determinacji w tej sprawie jaką mogliśmy obserwować podczas procedowania wielu innych projektów legislacyjnych w ostatnich miesiącach” – dodał Prezes Fundacji.

 

Centrum Życia i Rodziny zwróciło się również do Rządu o jak najszybsze wypowiedzenie przez Polskę tzw. „Konwencji Stambulskiej”, która jest zagrożeniem dla przyszłości rodziny. W obu tych sprawach, czyli kwestii powstrzymania aborcji z przesłanek eugenicznych, jak i wypowiedzenia Konwencji słyszeliśmy wielkokrotne zapewnienia przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości o konieczności załatwienia tych spraw. 

 

Na koniec spotkania z mediami Prezes Centrum Życia i Rodziny wyraził nadzieję, iż nadchodzące Marsze dla Życia i Rodziny będą okazją już nie do protestu i apelowania, ale do wspólnego świętowania odzyskania przez najmłodszych Polaków prawa do życia.

 

Po konferencji obrońcy życia złożyli w Kancelarii Sejmu Pismo skierowane do marszałka Marka Kuchcińskiego, którego treść znajduje się pod tym linkiem: http://czir.org/centrum-zycia-i-rodziny-apeluje-o-ochrone-dzieci-nienarodzonych/pismo-do-marszalka-kuchcinskiego/

 

 

Źródło: czir.org

luk

  

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie