4 czerwca 2014

Chciały zabić koleżankę. Wzorowały się na „miejskiej legendzie”

(By mdl70 (http://www.flickr.com/photos/[email protected]/) [CC-BY-2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons)

W Stanach Zjednoczonych rusza proces dwóch dwunastolatek – Morgan Geyser i Anissy Weier – które próbowały zabić koleżankę z klasy. W ten sposób chciały dołączyć do „kultu” Slender Mana – fikcyjnej postaci pojawiającej się w amerykańskich miejskich legendach. Nastolatka otrzymała 19 ran kłutych, jej stan jest stabilny.

Jak zeznały zatrzymane nastolatki, morderstwo planowały już od długiego czasu. Po nieudanych próbach udało im się w końcu zwabić koleżankę z klasy do losu, gdzie nożem zadały jej 19 ran. Jak dziewczyny ujawniły w trakcie zeznań, Slender Man jest ich obsesją, która zaczęła się od lektury internetowych opowiadań poświęconych postaci nienaturalnie wysokiego, szczupłego mężczyzny pozbawionego rysów twarzy, który miałby prześladować dzieci.

Pierwsze doniesienia o Slendermanie pojawiły się w roku 2009, dzięki użytkownikowi jednego z forów internetowych, który zaprezentował spreparowane zdjęcia wraz z historiami dotyczącymi jego działalności.

Adwokaci oskarżonych chcą, by były one traktowane przez sąd jako nieletnie. W innym wypadku grożą im kary do 65 lat więzienia. – Zła część mnie chciała, żeby ona umarła, dobra część mnie chciała, żeby ona żyła – zeznała jedna z dziewczynek.

Obrońca jednej z oskarżonych podkreślił, że cierpi ona na poważne zaburzenia psychiczne i wymaga hospitalizacji. Zatrzymana nastolatka miała twierdzić, że widziała Slendermana, który czytał jej w myślach i posiadał zdolność teleportacji.

Źródło: telegraph.co.uk, AS.

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie