10 sierpnia 2013

W minioną środę 7 sierpnia grupa agentów tajnej policji zatrzymała i uwięziła 39-letniego księdza Song Wanjun, wypełniającego nieoficjalnie swoją posługę w diecezji Xiwanzi, w leżącej na północy kraju prowincji Hebei – podała agencja Asianews.

 

W zatrzymaniu kapłana uczestniczyło co najmniej 10 agentów tajnych służb. Ks. Song Wanjun należy do tzw. „Kościoła nieoficjalnego”. W minionych latach aresztowano szereg kapłanów i biskupów diecezji Xiwanzi. Umieszczono ich w areszcie domowym lub zmuszano do odbycia „sesji naukowych”, aby zmusić ich do wstąpienia do Stowarzyszenia Patriotycznego – organizacji reżimowej, którą Benedykt XVI w swoim liście do katolików w Chinach z 2007 roku określił jako nie do pogodzenia z nauką katolicką.

 

Według źródeł agencji AsiaNews, na przestrzeni minionych 20 lat co najmniej 20 księży katolickich z tego terenu było torturowanych, poddawanych poważnym naciskom, by wstąpić do kontrolowanego przez władze komunistyczne Stowarzyszenia Patriotycznego Katolików Chińskich.

 

 

KAI

mat

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie