Chiński gigant motoryzacyjny celuje w polskich kierowców. Chce podwoić sprzedaż w naszym kraju

BYD-car_samochod.jpg
EEYAUT Waihung, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons

Koncern BYD chce w 2026 r. sprzedać w Polsce co najmniej dwa razy tyle samochodów, co przed rokiem - przekazał serwisowi ISBnews country manager BYD w Polsce Michał Bowsza. Oznaczałoby to sprzedaż na poziomie ok. 15 tys. pojazdów.

W 2025 r. polscy kierowcy kupili 6853 sztuk samochodów marki BYD, co oznacza, że koncern jest liderem sprzedaży pojazdów zelektryfikowanych w naszym kraju. Spośród nich, 3587 sztuk stanowiło pojazdy w pełni elektryczne, co w tej kategorii umieszcza BYD na drugim miejscu zaraz za Teslą (5,2 tys. pojazdów).

W tym roku BYD chce co najmniej podwoić sprzedaż w Polsce. "W rok 2026 weszliśmy rozwinięci organizacyjnie oraz poszerzamy cały czas gamę modelową ze szczególnym uwzględnieniem super hybryd DM-i. Z zasady nie komunikujemy celów sprzedażowych, natomiast osobiście uważam, że podwojenie wyniku z 2025 roku to dopiero początek naszych ambicji" – zaznaczył Bowsza w rozmowie z ISBnews.

Zróbmy to razem!

"W 2025 roku samochody elektryczne i hybrydy plug-in stanowiły po ok. 50% naszej sprzedaży w Polsce. Planując wzrost wolumenu, musimy sprzedawać więcej hybryd. Elektryki stanowią jedynie ok. 7 proc. rejestracji w Polsce, a hybrydy plug-in mniej więcej drugie tyle. Żeby dalej rosnąć równie dynamicznie jak dotąd, będziemy się "rozpychać" w segmencie PHEV z naszymi super hybrydami DM-i i to jest nasz priorytet. Dodatkowo po zakończeniu programu "NaszEauto" naturalne jest, że kilka kolejnych miesięcy przyniesie regres sprzedaży BEV na całym rynku, w związku z czym naszym celem jest rozwój jakościowy poprzez nowe modele i wzrost udziału w poszczególnych segmentach. Dlatego spodziewam się, że w tym roku sprzedamy wyraźnie więcej pojazdów hybrydowych niż elektrycznych. Tym bardziej, że na rynek trafią 2-3 kolejne modele w tej technologii" – dodał rozmówca portalu.

Szef BYD w Polsce chciałby, aby koncern stał się w tym roku liderem w kategorii aut elektrycznych. "Widzę szansę na pozycję lidera sprzedaży pojazdów BEV na koniec 2026 roku, podobnie jak to miało miejsce w pierwszym miesiącu tego roku. A nawet jeśli to się jeszcze nie uda, z pewnością umocnimy naszą pozycję rynkową w tym segmencie" - zapowiedział.

Źródło: dorzeczy.pl

AF

volvo.jpg
fot. Marie Mannes / Reuters / Forum

Volvo wycofuje serię elektrycznych SUV-ów. Stwarzają ryzyko pożarów

Volvo wycofało z rynku 40 tys. elektrycznych SUV-ów z powodu problemów z przegrzewaniem baterii. Pożary e-samochodów to jeden z najbardziej kontrowersyjnych tematów w debacie na temat elektromobilności.Akcja dotyczy modelu EX30 single-motor extended range i twin-motor performance z roczników 2024-2026. "Nasze dochodzenie wykazało, że w bardzo rzadkich przypadkach pojazdy, których to dotyczy, mogą ...Czytaj dalej

tes1.jpg
fot. Manuel Kamuf / imageBROKER / Forum

Zima kontra samochody elektryczne. Testy brutalnie weryfikują optymistyczne deklaracje

Przy temperaturach bliskich zera zasięg samochodów elektrycznych potrafi spaść nawet do 40 proc., sprowadzając na ziemie optymistyczne deklaracje producentów - pisze dzisiejsza "Rzeczpospolita".W zimowych warunkach Niemiecki Automobilklub (ADAC –Allgemeiner Deutscher Automobil-Club) przeprowadził obszerny test 14 rodzinnych samochodów elektrycznych, sprawdzając ich realną użyteczność na długich tr...Czytaj dalej

Zróbmy to razem!
Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.
Wybierz kwotę: