28 grudnia 2012

Mieszkańcy chińskiej prowincji Henan nie kryją oburzenia nową decyzją komunistycznych władz. Zadecydowały one, że groby chińskich rolników, znajdujące się tradycyjnie w pobliżu ich pól, należy zaorać. W ten sposób komuniści chcą zwiększyć efektywność rolnictwa.

 

Władze starają się bronić swojej akcji na łamach państwowych gazet przekonując, że „wyrównywania ziemi” to część „reformy” pochówków. W Chinach obowiązuje aktualnie zakaz ziemnych pochówków, ciała są w większości spopielane.

Za nieprzychylne wobec tej decyzji komentarze pracę stracił już jeden z urzędników. Fala niezadowolenia przybiera także w Internecie. Mieszkańcy rolniczych terenów, zwłaszcza w prowincji Henan, protestują. Do czasu ujawnienia informacji o niszczeniu miejsc pochówku, taki los spotkał już najprawdopodobniej ok. 2 mln grobów.

 

 

źródło: Interia.pl

mat

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie