14 czerwca 2013

W stolicy Izraela doszło do zbezczeszczenia chrześcijańskiego cmentarza. Nieznani sprawcy pomalowali sprayem groby. Dotychczas nie udało się ustalić, kim są wandale.


Na grobach wymalowano sprejem napisy „cena”, znane już z podobnych aktów wandalizmu. Sformułowanie to początkowo nawiązywało do zapowiadanego przez osadników żydowskich na okupowanym przez Izrael Zachodnim Brzegu Jordanu odszkodowania, jakiego zamierzają żądać za każdą podejmowaną przez rząd Izraela próbę ograniczenia osadnictwa.

 

W ostatnim czasie do podobnych aktów wandalizmu dochodziło na murach kościołów, meczetów, baz wojskowych, a także siedzib niektórych organizacji islamskich.

 

Najprawdopodobniej sprawcy należą do ekstremistów żydowskich, którzy protestują przeciw – ich zdaniem – propalestyńskiej polityce rządu Beniamina Netanjahu oraz na ataki fundamentalistów muzułmańskich.

Dwa tygodnie temu w podobny sposób został sprofanowany katolicki kościół Zaśnięcia Maryi Panny.

 

 

Źródło: RadioMaryja.pl/niezalezna.pl

Kraj

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie