9 czerwca 2021

Chuligańskie zachowanie w kościele. Pijany 43-latek za przeszkadzanie w podczas nabożeństwa usłyszał zarzuty

(źródło: policja.gov.pl)

Kompletnie pijany 43-letni mieszkaniec Wojnicza zachowywał się głośno i wulgarnie podczas nabożeństwa w kościele św. Wawrzyńca. Usłyszał zarzut złośliwego przeszkadzania podczas aktu religijnego. Grozi mu za to do 2 lat pozbawienia wolności.

Mieszkaniec Wojnicza pojawił się w świątyni podczas trwającej wtedy spowiedzi. Sprawiał wrażenie, że również chce do niej przystąpić. Zbliżając się do jednego z konfesjonałów włączył głośną muzykę w swoim telefonie. Ponadto zaczął wykrzykiwać bluźnierstwa i wulgaryzmy. Świadkami jego zachowania było kilkadziesiąt osób, w tym dzieci.

Ponieważ agresor nie zaprzestawał swojego zachowania na miejsce została wezwana policja. Funkcjonariusze wyprowadzili intruza z kościoła. Po zbadaniu okazało się, że we krwi miał 2,6 promila alkoholu. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi lokalna policja. Mieszkańcowi Wojnicza grozi do 2 lat więzienia. 

Źródła: interia.pl, tvp3.krakow

JSJK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie