7 maja 2021

Antoni Macierewicz: Funduszem Odbudowy zarządzać będzie Bruksela. To ona zdecyduje o każdym projekcie polskiego rządu

(fot. Twitter / Antoni Macierewicz)

Funduszem Odbudowy de facto zarządzać będzie Bruksela. To ona będzie decydowała o każdym z projektów, które złożył polski rząd. To są autentyczne niebezpieczeństwa i zagrożenia – mówił w felietonie z cyklu „Głos Polski” na antenie TV Trwam i Radia Maryja poseł PiS Antoni Macierewicz.

Polityk skomentował sejmowe głosowanie na temat ratyfikacji unijnego Funduszu Odbudowy.

Ostatni wtorek nie był łatwym dniem dla polskich polityków, zwłaszcza dla posłów. Stanęliśmy przed niebywałym dylematem, jednym z największych w historii po 1989 roku (…). Z jednej strony, decyzja o zatwierdzeniu specjalnego Funduszu Odbudowy Unii Europejskiej to szansa na bardzo duże pieniądze, może nie gigantyczne, ale trzeba zdawać sobie sprawę, iż to jest ponad połowa budżetu Polski rozłożona na kilka lat. To naprawdę duża suma, która umożliwi wsparcie odbudowy polskiej gospodarki. Z punktu widzenia społeczeństwa, szarego człowieka jest to bardzo oczekiwany fundusz. Sposób jego zarządzania będzie decydujący. Z drugiej strony, Fundusz Odbudowy jest obłożony bardzo istotnymi ograniczeniami, które niosą ze sobą różnorodne niebezpieczeństwa w sferze finansowej, czyli uwspólnotowienie długu, co oznacza potencjalną możliwość odpowiedzialności każdego kraju – w tym także Polski – za państwa, które nie będą mogły, czy nie będą chciały spłacać długu – oznajmił były szef MON.

Kolejnym pomysłem Unii Europejskiej jest rozporządzenie, które zezwoli na ingerencję w nasz ustrój.

Dużo ważniejsze jest rozporządzenie Unii Europejskiej, które sprawia, że UE chciałaby nakładać różnorodne obostrzenia i żądania wobec Polski oraz jej ustroju wewnętrznego, zwłaszcza wymiaru sprawiedliwości. To byłaby interwencja, która ograniczałaby polską suwerenność, niepodległość. Polska na to się nie zgodziła, niemniej jeśli nasz wniosek do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej zostanie odrzucony, to powstanie gigantyczny problem zagrożenia polskiej suwerenności – powiedział były szef MON.

Poseł PiS zwrócił również uwagę na zagrożenia, jakie niesie ze sobą Fundusz Odbudowy.

Kolejną kwestią jest to, że Funduszem Odbudowy de facto zarządzać będzie Bruksela. To ona będzie decydowała o każdym z projektów, które złożył polski rząd. To są autentyczne niebezpieczeństwa i zagrożenia. Rozumiem polskich patriotów, którzy uznali, że one są tak duże, iż głosowali przeciwko. Prawo i Sprawiedliwość głosowało „za” Funduszem, bo te pieniądze dają dużą szansę na wzrost siły polskiej gospodarki – podsumował Antoni Macierewicz.

 

Źródło: RadioMaryja.pl

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(24)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy