10 września 2021

Cierpliwość Bidena wobec niezaszczepionych na wyczerpaniu! „Wasza odmowa wszystkich nas kosztuje”

(Joe Biden / Źródło: Flickr / Gage Skidmore)

„Byliśmy cierpliwi, ale nasza cierpliwość jest na wyczerpaniu, a wasza odmowa wszystkich nas kosztuje” – tymi słowami zwrócił się do niezaszczepionych obywateli USA prezydent Joe Biden. W wystąpieniu z dnia 09.09.2021 zapowiadał szereg inicjatyw mających służyć walce z pandemią. Dla wszystkich opornych wobec federalnego programu obostrzeń miał groźne słowa i zapowiadał konsekwencje.

We wczorajszym przemówieniu służącym ogłoszeniu kroków, jakie rząd federalny podejmie w walce z pandemią, prezydent USA użył wielu dobitnych sformułowań. Zapowiedź poniesienia konsekwencji usłyszeli wszyscy przeciwnicy oficjalnych instrukcji sanitarnych. Niezaszczepionym przypisał winę za przepełnienie szpitali. Jego zdaniem „przez tę mniejszość nie jesteśmy w stanie ostatecznie rozwiązać kryzysu epidemicznego”.

„Czas czekania się skończył. To nie jest sprawa wolności czy osobistego wyboru. Tu chodzi o ochronę ludzi wokół nas, naszych rodzin, naszych bliskich”, dodawał. Nie przedstawiono jednak żadnych planowanych posunięć wobec 25 proc. Amerykanów, którzy wciąż nie chcą poddać się szczepieniu. Mogą się ich za to spodziewać niesprzyjający Joe Bidenowi politycy.

Wesprzyj nas już teraz!

Część gubernatorów ,wywodzących się z partii republikańskiej, zakazała bowiem stanowym urzędnikom wprowadzenia obowiązku noszenia masek w szkołach i nie zastosowała się do innych zaleceń sanitarnych. Tych opornych zarządców mają dosięgnąć konsekwencje prawne.

„Zamiast zachęcania ludzi do szczepień i noszenia masek, zamawiają mobilne kostnice dla umierających niezaszczepionych. To jest całkowicie nie do przyjęcia” – stwierdził Biden. „Ta pandemiczna polityka czyni nas chorymi, sprawia, że ludzie umierają” – dodał. Z kolei nauczyciele – wbrew instrukcjom stanowym – zmuszający uczniów do zakrywania ust i nosa mają ujść odpowiedzialności. Każdemu kto poniesienie kary finansowe, instytucje federalne zwrócą całość kosztów.

Celem czwartkowego przemówienia było przedstawienie nowych regulacji, które mają rozwiązać kryzys spowodowany rozprzestrzenianiem się mutacji Delta COVID-19. Od teraz pracownicy większych firm objęci będą obowiązkiem szczepienia się, lub przechodzenia testu na obecność koronawirusa minimum raz w tygodniu. Takie same zasady obejmą zatrudnionych w instytucjach medycznych i rządowych. Zwiększona ma zostać dostępność testów i trzeciej dawki szczepionek, a uczniowie i pracownicy szkół zmuszeni będą do regularnej diagnozy pod kątem obecności COVID-19.

Źródło: tvp.info

FA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(33)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy

Udostępnij przez