9 czerwca 2021

Cisza wyborcza i obostrzenia. W niedziele odbędą się wybory uzupełniające – najgoręcej będzie w Rzeszowie

(Mateusz Wlodarczyk / Forum)

Już w najbliższą niedzielę mieszkańcy Rzeszowa będą wybierać nowego prezydenta miasta. I choć oczy opinii publicznej będą zwrócone na stolicę województwa podkarpackiego, to jednak wybory uzupełniające odbędą się w ponad stu gminach w całym kraju. Będzie obowiązywała cisza wyborcza, a w trakcie głosowania obostrzenia sanitarne.

Cisza wyborcza rozpocznie się po północy w piątek i potrwa do końca głosowania. Dotyczy ona oczywiście tylko tych gmin, które będą przeprowadzały wybory uzupełniające. Wstrzemięźliwością będą musiały wykazać się media nie tylko regionalne, ale też te większe te, które swoim zasięgiem obejmują obwody głosowania. Cisza dotyczy też agitacji wyborczej na terenie gmin.

Głosowanie będzie możliwe w niedzielę od godz. 7 do 21. Lokale będą czynny w ponad stu gminach, w których odbędą się wybory przedterminowe, ponowne i uzupełniające. Najwięcej emocji budzi wybór prezydenta Rzeszowa. Walczą o niego popierany przez siły opozycyjne Konrad Fijołek, Ewa Leniart wspierana przez PiS, Marcin Warchoł z poparciem byłego włodarza miasta oraz Grzegorz Braun z Konfederacji.

W związku z obowiązującymi obostrzeniami 13 czerwca 2021, w lokalach wyborczych trzeba będzie zachowywać zasadę „dystans, dezynfekcja, maseczki”. Komisja może poprosić o uchylenie maseczki w celu identyfikacji wyborcy.

Źródło: dorzeczy.pl

MA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie