4 kwietnia 2021

Co najmniej jedno hospicjum perinatalne w województwie. Minister o programie „Za życiem”

(Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com)

Zależy nam na tym, aby w każdym województwie było co najmniej jedno hospicjum perinatalne. (…) Troska o osoby najsłabsze jest naszym priorytetem – powiedziała w sobotę na antenie TVP Info Marlena Maląg minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

 

Maląg została zapytana, jakie nowe rozwiązania są przygotowywane przez rząd dla rodzin, które spodziewają się przyjścia na świat chorego dziecka. Minister przypomniała, że rząd systematycznie rozszerza program „Za życiem”, czyli ustawę wspierającą rodziny, które dowiadują się, że może urodzić się im chore lub upośledzone dziecko.

 

Minister poinformowała, że powołano specjalny zespół parlamentarny przygotowujący rozwiązania , które pozwolą „otoczyć kobietę, rodziców wsparciem na samym początku i przez cały okres przebywania w ciąży”. – Zależy nam także na tym, aby powstały zespoły, takie, które przede wszystkim w różnych obszarach będą wspierały kobiety od samego początku – od uzyskania tej trudnej informacji, poprzez cały przebieg ciąży, aż do urodzenia dziecka – dodała.

 

Kolejnym działaniem rządu jest stworzenie w każdym województwie przynajmniej jednego hospicjum perinatalne. – Nad tymi rozwiązaniami zespół pracuje, to jest zespół międzyresortowy, zarówno Ministerstwo Zdrowia, jako ministerstwo wiodące, Ministerstwo Edukacji, Ministerstwo Sprawiedliwości. To są działania, które przede wszystkim muszą wesprzeć tych, którzy tego potrzebują. Troska o osoby najsłabsze jest naszym priorytetem – zapewniła minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

 

Źródło: TVP Info, Interia

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(1)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie