29 stycznia 2019

Coraz goręcej na Bliskim Wschodzie. Irański generał zapowiedział zniszczenie Izraela

„Jeśli Izrael podejmie jakiekolwiek działania wojenne przeciwko nam, to z całą pewnością doprowadzi do własnego wyeliminowania i wyzwolenia okupowanych terytoriów”, zagroził w poniedziałek gen. Hossein Salami – zastępca dowódcy irańskiego Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej.

 

Oświadczenie irańskiego wojskowego, to reakcja na działania, jakie w ostatnim czasie podjął premier Benjamin Netanjahu. Izraelski polityk w ostatnich dniach ostro krytykował medialne doniesienia o atakach, jakich miało dokonać na cele w Syrii lotnictwo jego kraju. Tłumaczył m.in., że izraelskie ataki były „reakcją na próby umocnienia się Iranu w Syrii”.

 

Netanjahu podkreślił, że Iran, który jest sojusznikiem prezydenta Syrii Baszara el-Asada w wojnie domowej i wykorzystuje konflikt w Syrii do uczynienia z tego kraju bazy wypadkowej do przyszłej ofensywy przeciwko Izraelowi.

 

Irańskie władze ostrzegały wcześniej, że Teheran będzie odpowiadał zdecydowanie na każdy atak Izraela.

 

Źródło: rp.pl

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie