9 marca 2021

Czy możemy ocalić ideał prawdziwego mężczyzny i ojca? Nadszedł czas św. Józefa!

W dzisiejszym świecie coraz trudniej jest znaleźć prawdziwych mężczyzn. Chore ideologie wypaczyły tradycyjne rozumienie męskości i kobiecości, siejąc chaos w głowach młodych mężczyzn i kobiet. W efekcie na naszych oczach dorastają kolejne pokolenia dużych chłopców – egocentryków skupionych na własnych przyjemnościach, kompletnie niezdolnych do wzięcia odpowiedzialności za swoje życie, a co dopiero – za żonę i dzieci.

 

W tej sytuacji Kościół jak nigdy potrzebuje potężnego ideału męskości, który stanie się wzorem i przywróci naturalny porządek. Tym ideałem jest bez wątpienia św. Józef – Głowa Świętej Rodziny, Żywiciel Syna Bożego i Postrach duchów piekielnych. O tym, dlaczego właśnie dziś potrzeba nam duchowego ojcostwa św. Józefa, i w jaki sposób Opiekun Kościoła Świętego może ocalić jego wiernych, pisze ks. Donald Calloway MIC w swojej książce “Konsekracja św. Józefowi”.

 

Ratunek dany nam od samego Boga

 

Obecnie nadeszła pora, kiedy dla dobra ludzkości Duch Święty pragnie w pełni ujawnić narodom cnoty, cuda i ojcostwo duchowe św. Józefa. Tę wielką tajemnicę zachowano do momentu, w którym Kościół i świat będą jej najbardziej potrzebowały.

 

Zaczął się czas św. Józefa!

 

Jezus pragnie, aby Kościół znał, miłował, czcił i szukał pomocy w ojcostwie duchowym św. Józefa. Jeszcze nigdy w historii lud Boży nie potrzebował bardziej jego wsparcia. Dlaczego? Mówiąc wprost, większość mężczyzn już nie wie ani nie rozumie, co to znaczy być człowiekiem dobrze wychowanym i jak być dobrym ojcem. Dzieci dojrzewają, obserwując kiepskie przykłady ojcostwa, a bardzo często wychowują się w ogóle bez ojca. Antykoncepcja, pornografia, aborcja, zamęt wywołany przez propagowanie ideologii gender, moralna deprawacja, puste kościoły, moralna korupcja duchowieństwa i chaos kulturalny to tylko kilka skutków społecznych braku prawdziwych mężczyzn i ojców. Jezus kieruję naszą uwagę na ojcostwo duchowe św. Józefa, aby naprawić zło i przywrócić porządek w Kościele i na świecie.

 

Na czym polega ojcostwo św. Józefa?

 

Czego zatem powinniśmy się spodziewać po ojcostwie duchowym św. Józefa? Co on dla nas uczyni? Święty Józef nas kocha i zrobi dla nas z radością wszystko to, co ojciec biologiczny robi dla swoich dzieci, tyle że na poziomie duchowym. Będzie nas duchowo żywił, chronił, odziewał, uczył, strzegł i pouczał. Taka jest jego rola jako ojca. Święty Józef czynił to wszystko dla Jezusa, naszego brata, oprócz pouczania. Ponadto, naturalnie, zaspokajał przez lata wszelkie fizyczne potrzeby swojego Syna.

 

Czcigodny Sługa Boży papież Pius XII mówił: Skoro Józef był tak zaangażowany, całym sercem i duszą, w opiekę i utrzymanie swojej małej rodziny w Nazarecie, nie sądzicie, że teraz, w niebie, jest nadal tym samym kochającym ojcem i opiekunem całego Kościoła, wszystkich jego członków, tak jak nim był wobec jego Głowy na ziemi?

 

Jako najlepszy i najbardziej kochający spośród ojców, św. Józef jest gotów zabrać cię do bezpiecznego schronienia, jakie tworzą sakramenty i nauczanie Kościoła katolickiego, odziać cię cnotą, zapoznać cię z życiem wewnętrznym, osłonić swoim ojcowskim płaszczem i zawrócić na prawidłową ścieżkę, gdybyś zbłądził.

 

Święty płaszcz ocalenia

 

Możliwość schronienia się pod ojcowski płaszcz św. Józefa jest wielką łaską w życiu duchowym. W karmelitańskiej tradycji przedstawieniowej płaszcz św. Józefa jest często używanym motywem. Jest on symbolem bezpieczeństwa i ojcowskiej ochrony. Podobnie jak Maryja, która osłania swoje dzieci macierzyńskim płaszczem, św. Józef chroni własne pod płaszczem ojcowskim. W katolickiej pobożności czciciele św. Józefa czasem modlą się nowenną Święty płaszcz. Nowenny zwykle trwają dziewięć dni, ale nowenna Święty płaszcz składa się z trzydziestu dni modlitwy na cześć trzydziestu lat, które św. Józef spędził z Jezusem. Nowenna Święty płaszcz jest uważana za jedną z najskuteczniejszych w skarbnicy Kościoła.

 

Ukryj się pod ojcowskim płaszczem św. Józefa. Otwórz serce na jego duchowe ojcostwo i doznaj miłości najlepszego z ojców.

 

Jak pisał papież Leon XIII: Dlatego jest rzeczą słuszną i należy się św. Józefowi przed innymi, aby teraz swą niebieską potęgą strzegł i bronił Kościoła Chrystusowego tak, jak strzegł ongiś najsumienniej Rodzinę z Nazaretu, gdzie było tego potrzeba.

 

Tekst został opracowany na podstawie książki “Konsekracja św. Józefowi” ks. Donalda Callowaya MIC, wydawnictwo Esprit.

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(3)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie