17 grudnia 2015

Czy można upaść niżej niż Nowa Zelandia? Nadchodzą „Spaghetti-małżeństwa”

Jak poinformowała „New Zealand Gazette” organizacja określająca się mianem kościoła latającego potwora spaghetti uzyskała w Nowej Zelandii prawo do zatwierdzania małżeństw.

Odpowiedzialny w Nowej Zelandii za urząd rejestrujący małżeństwa, narodziny i zgony Jeff Montomery, wydał zgodę tej organizacji na zatwierdzanie małżeństw.

Dla podjęcia przez urząd tej kuriozalnej decyzji – zgodnie z obowiązującymi w tym kraju przepisami – kluczowe okazały się przepisami, które zezwalają na rejestrowanie małżeństw organizacjom rozpowszechniającym wierzenia religijne, przekonania filozoficzne oraz humanitarne. Jak  stwierdził Montgomery: „Nie osądzamy trafności tych przekonań”.

Amerykański fizyk – Bobby Henderson – wymyślił Latającego Potwora Spaghetti jako kpinę z religii. Pomysł podchwycili wojujący ateiści z całego świata.

W Polsce grupa „potwora spaghetti” nie jest wpisana do rejestru kościołów i związków wyznaniowych. Wniosek spotkał się z odmową Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. To „parodia religii”, uznał resort.

 

Źrodło: kopalniawiedzy.pl
luk

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie