7 maja 2012

Czy wciąż jesteśmy rosyjską strefą obronną?

(fot. Digr/commons/creative)

Kraje bałtyckie oraz Polska na rosyjskich mapach obrony przeciwrakietowej nadal funkcjonują jako rosyjska strefa obronna. Fakt ten zauważył przedstawiciel litewskiego Ministerstwa Obrony Kraju (MOK), uczestniczący w moskiewskiej konferencji dotyczącej systemu tarczy antyrakietowej.


Przedstawiciel MOK, Vaidotas Urbelis, który wziął udział w moskiewskiej konferencji dotyczącej systemu tarczy antyrakietowej, powiedział, że stanowisko Rosji i NATO nadal się różni, jednakże nie zważając na to, Sojusz Północnoatlantycki gotów jest kontynuować prace nad projektem obrony przeciwrakietowej.


– Rosjanie, jak się okazało, nadal posługują się mapami z podziałem na sektory, na których Litwa, Łotwa, Estonia i część Polski znajdują się w rosyjskiej strefie obronnej. […] Nie potrafię wytłumaczyć, dlaczego generał Nikołaj Makarow ponownie pokazał tę samą starą mapę, gdzie kraje bałtyckie są zakwalifikowane do rosyjskiej strefy obronnej powiedział Vaidotas Urbelis.

 

Wojskowe i polityczne władze Rosji uważają, że NATO nie wzięło pod uwagę ich stanowiska. W związku z tym na terytorium znajdującego się pomiędzy Litwą i Polską Obwodu Kaliningradzkiego zostaną rozmieszczone lądowe pociski balistyczne najnowszej generacji typu ziemia-powietrze i ziemia-ziemia, takie jak S-400 i „Iskander”. Jak podaje rosyjska prasa, kompleksy zenitowe S-400 zostały tam dostarczone w kwietniu tego roku.

 

Źródło: pl.delfi.lt

luk

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie