30 sierpnia 2021

Dariusz Piontkowski: Nie będzie obowiązkowych szczepień nauczycieli. A co z punktami szczepień w szkołach?

– Ministerstwo Edukacji i Nauki nie zakłada przymusowych szczepień nauczycieli – powiedział wiceminister edukacji, Dariusz Piontkowski. Zapewnił też, że nie będzie przymusu organizowania w szkołach punktów szczepień.

O sprawie wiceminister edukacji mówił na antenie Radia Zet. Zapewnił, że resort edukacji nie zamierza nakładać na nauczycieli obowiązku szczepień. Nie będzie też przymusu organizowania w szkołach punktów szczepienia, choć będzie to możliwe. – Dyrektorzy, po akcji informacyjnej, po zebraniu deklaracji od rodziców będą mogli zorganizować punkty szczepień w szkołach, o ile będzie wola rodziców. Nie będzie tak, że przymusowo dyrektorzy szkół będą musieli organizować punkty szczepień – powiedział.

Piontkowski nie wykluczył, niestety, wprowadzenia edukacji zdalnej, choć zaznaczył, że są nadzieje na przejście całego roku szkolnego w normalnej formie edukacji. – Wracamy na razie do nauki stacjonarnej, bo to jest podstawowy sposób prowadzenia zajęć i zakładamy, że będzie utrzymywał się długo, może i cały rok szkolny – powiedział. Jak dodał, nie wiadomo jeszcze, kiedy i czy w ogóle będzie czwarta fala.

Źródło: radiozet.pl

Pach

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(11)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy