9 października 2019

Defender 2020: Niemcy będą centrum wielkich manewrów USA w Europie

(By English: Capt. Thomas Cieslak [Public domain], via Wikimedia Commons)

Stany Zjednoczone chcą w przyszłym roku przerzucić przez Niemcy do Polski i krajów bałtyckich 37 tysięcy żołnierzy. Te duże manewry według niemieckich mediów mają działać odstraszająco.

 

Idzie o manewry „Defender 2020”, które odbędą się w przyszłym roku. Ich program zakłada największe przemieszczenie wojsk amerykańskich w Europie w ciągu ostatnich 25 lat.

 

20 tysięcy żołnierzy zza oceanu trafi na nasz kontynent, by, według deklarowanych celów, sprawdzić gotowość bojową NATO i zwiększyć siłę odstraszania „możliwych przeciwników”, czyli Rosji.

 

W manewrach weźmie udział aż 19 państw, ale centrum logistycznym i operacyjnym będą Niemcy.

 

W kwietniu i maju przyszłego roku wojska amerykańskie zostaną z pomocą Bundeswehry przerzucone przez Niemcy do Polski oraz krajów bałtyckich. Ćwiczenia mają pokazać, jak szybko zebrać się są w stanie jednostki oraz jak ze sobą współpracują.

 

Taka zdolność jest ważna, by krótkoterminowo pokazać siłę; nasza gotowość operacyjna uspokaja naszych sojuszników i odstrasza potencjalnych przeciwników – powiedział dowódca wojsk amerykańskich w Europie, gen. Christopher G. Cavoli.

 

Przy okazji przerzutu wojsk sprawdzona ma zostać infrastruktura drogowa i kolejowa; próbom poddana zostanie nośność mostów.

 

Amerykanie przywiozą ze sobą na manewry część sprzętu; część jest już rozlokowana w Europie. W Dolnej Saksonii powstaną trzy centra wspierające konwoje; umieszczona tam zostanie również cysterna paliwowa.

 

Źródło: faz.net

Pach

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie