4 grudnia 2017

Deon.pl się broni. Ale protest przeciwko obrażaniu czci Matki Bożej trwa!

Choć jezuicki portal Deon.pl przeprosił za opublikowanie artykułu zachęcającego do celebrowania „wizerunku Matki Bożej” ukazanej w „erotycznej ekstazie” i usunął skandaliczną ilustrację, to jednak sam tekst na stronie pozostał. Portal zdaje się przechodzić do fazy kontrataku, o czym świadczy publikacja komentarzy do zaistniałej sytuacji autorstwa ks. prof. Andrzeja Draguły oraz redaktora Karola Kleczki.

 

Publikację przez portal Deon.pl tych artykułów można odebrać jako próbę niuansowania i gmatwania sprawy, która dla wielu katolickich serc jest prosta i oczywista. Jezuicki portal dopuścił się obrazy czci Matki Bożej! Tak, tu nie ma co dywagować, dzielić włosa na czworo i przybierać zamyślonej miny.

 

Pomimo że we wspomnianych komentarzach znajdziemy słowa zrozumienia skierowane do oburzonych tekstem „Maryja to kobieta. Jaka była naprawdę?”, to jednak nie zwalnia to z obowiązku nazywania rzeczy po imieniu. Publikacja skandalicznego tekstu „okraszonego” wizerunkiem Matki Bożej ukazanej w „erotycznej ekstazie” to poważny błąd wymagający naprawy. Ale prawdziwej, a nie udawanej. Nietrudno domyśleć się co powinna zawierać „mapa drogowa” takiej akcji naprawczej: usunięcie w całości inkryminowanego artykułu, przeprosiny i wyrażenie skruchy, modlitwa ekspiacyjna.

 

Niestety, portal jezuitów nie dość, że nie usunął tekstu, to jeszcze postanowił opublikować teksty, których zadaniem ma być załagodzenie całej sprawy poprzez nadanie jej intelektualnego tła.

 

Dla wielu prostych katolickich serc, kochających Matkę Bożą najczulszą miłością, ten krok może stanowić dowód na poważnie ograniczony zakres szczerości przeprosin wystosowanych przez portal. Zapewne dlatego protest wciąż trwa – można podpisać go na stronie protestuj.pl.

 

Bez wątpienia istnieje nade wszystko potrzeba gorącej modlitwy za wszystkich, którzy zechcieli tak mocno otworzyć się na świat, że przygasła w nich zdrowa pobożność, czyli taka, za którą dziękował Ojcu nasz Pan Jezus Chrystus: „Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom” (Mt 11, 25).

 

luk

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie