22 maja 2020

Dokąd zmierza papiestwo? Pobierz nowy numer PCh24 Co tydzień

Za nami wyjątkowy tydzień. Setna rocznica urodzin Karola Wojtyły sprawiła, że znów wróciliśmy do wspomnień o św. Janie Pawle II. W mediach ponownie usłyszeliśmy Jego słowa i nauki. Wysłuchaliśmy również wielu komentarzy na temat pontyfikatu papieża z Polski. Tego rodzaju uroczystości skłaniają do czynienia pewnych porównań.

 

Stawiania pytań o sposób prowadzenia Kościoła przez następców: Benedykta XVI, który zaskoczył Kościół swoim odejściem na emeryturę (co wcześniej uczynił św. Celestyn V, a którego wspomnienie również przypadło na ten tydzień) oraz Franciszka, którego pontyfikat wzbudza wiele emocji.

Stąd też proponujemy Państwu debatę na temat istoty papiestwa. O tym jak Piotrowy Urząd winien być sprawowany w XXI wieku i jaka jest rola papiestwa piszą na naszych łamach Tomasz Rowiński, prof. Jacek Bartyzel, prof. Grzegorz Kucharczyk oraz prof. Michał Wojciechowski. Są to różnorodne i ciekawe głosy, a stawiane przez ekspertów tezy skłaniają do pogłębionej polemiki – do kontynuowania której gorąco zachęcamy. Zapraszam do lektury.

Redaktor wydania
Marcin Austyn

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie