8 kwietnia 2020

Donald Trump atakuje Światową Organizację Zdrowia: „chinocentryczna”

(fot. Gage Skidmore / FLICKR)

Prezydent Stanów Zjednoczonych wyraził po raz kolejny słowa krytyki wobec działań WHO w odniesieniu do monitorowania epidemii koronawirusa w Chinach. „WHO naprawdę zawaliła” – napisał na Twitterze.

 

„WHO naprawdę zawaliła. Z jakiegoś powodu, (mimo że) jest finansowana głównie przez Stany Zjednoczone, jest bardzo chinocentryczna. Dobrze się temu przyjrzymy” – zapowiedział Donald Trump.

Jednocześnie podkreślił, że „na szczęście” nie posłuchał zalecenia międzynarodowej organizacji i już wcześniej zamknął granice swojego kraju dla przybyszów z Chin. WHO na przełomie stycznia i lutego odradzała zamykanie granic dla chińskich obywateli tłumacząc to ogromnymi stratami z racji braku przepływu informacji, towarów i sprzętu medycznego.

 

Stany Zjednoczone są jednym z pierwszych państw zarzucających sekretarzowi generalnemu WHO, Tedrosowi Adhanomowi Ghebreyesusowi bezkrytyczne opieranie się na informacjach przekazywanych przez komunistyczny reżim, oraz wydawanie zaleceń, które zamgliły sytuację związaną z zagrożeniem.

 

W styczniu WHO – za rządem chińskim – podała komunikat, że SARS-CoV-2 nie przenosi się z człowieka na człowieka. Jednocześnie organizacja ignorowała doniesienia Tajwanu, podającego że jest wręcz przeciwnie. Mimo wychodzenia na jaw coraz większej ilości tajnych informacji o prawdziwej sytuacji w Wuhan i prowincji Hubei, Tedros Adhanom nie szczędził Chinom pochwał i dziękował za „transparentność”.

 

Z kolei dzisiaj WHO podała, że w Korei Północnej „nie ma żadnego przypadku zachorowania na COVID-19”. Swoje informacje czerpie z…cotygodniowych raportów przesyłanych przez ministerstwo zdrowia Korei Północnej.

 

 

Źródło: rmf24.pl

PR

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie