22 marca 2021

Donald Trump wróci do mediów społecznościowych. Zapowiada start własnej platformy

(fot. CARLO ALLEGRI / Reuters)

Donald Trump powróci do świata polityki dzięki autorskiej platformie społecznościowej – poinformował doradca ds. komunikacji byłego prezydenta USA Jason Miller.

 

Myślę, że za około dwa lub trzy miesiące zobaczymy, jak prezydent Trump wraca do mediów społecznościowych ze swoją własną platformą – ogłosił Jason Miller w telewizji Fox News.

 

Miller póki co nie przedstawił żadnych szczegółów dotyczących nowej platformy komunikacyjnej, ale zaznaczył, że były prezydent USA odbywa w tej sprawie „spotkania na wysokim szczeblu” i zgłosiło się do niego wiele firm.

 

Po szturmie zwolenników Trumpa na Kapitol jego konto zablokował Twitter, a wkrótce zanim poszły m.in. Facebook i YouTube. Amazon i Google zablokowały też możliwość rozwoju alternatywnej aplikacji Parler, na którą zaczęło przenosić się wielu zwolenników byłego prezydenta. Autorytatywne kroki podjęte ws. Trumpa przez przedstawicieli największych mediów społecznościowych zostały skrytykowane m.in. przez część unijnych urzędników i rząd Australii.

 

Źródło: rmf24.pl
PR

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(8)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie