25 stycznia 2018

Dr Aondo-Akaa: nie zgadzam się z nazywaniem wszystkich uczestników Marszu Niepodległości nazistami

(Dr Bawer Aondo-Akaa. FOT.YouTube/Polonia Christiana)

Znany teolog odniósł się do sprawy wniosku o uchylenie immunitetu europosłowi Guyowi Verhofstadtowi, jaki w środę Instytut Ordo Iuris złożył na ręce przewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Bawer Aondo-Akaa stwierdził, że „nie zgadza się z nazywaniem wszystkich uczestników Marszu Niepodległości nazistami czy faszystami”.

 

Sprawa ma związek z wypowiedzią belgijskiego liberała, który komentując Marsz Niepodległości z roku 2017, stwierdził, że „na ulice Warszawy wyszło kilka tysięcy faszystów, neonazistów, białych suprematystów”. Na słowa eurokraty stanowczo zareagował dr Bawer Aondo-Akaa, teolog i polski czarnoskóry patriota, który oskarżył postępowego polityka o znieważenie.

 

W środę w rozmowie z Michałem Rachoniem (TVP Info) teolog odniósł się do sprawy Verhofstadta.

 

Mam nadzieję, że uda się, aby sąd uchylił immunitet Guya Verhofstadta, ponieważ nie zgadzam się z nazywaniem wszystkich uczestników Marszu Niepodległości nazistami czy faszystami. Tak nie było. Ja sam jestem polskim patriotą i konserwatystą – stwierdził Bawer Aondo-Akaa dodając, że „jednak w Brukseli jedni ludzie mają prawo głosu, a drudzy są z tego rugowani”.

 

 

Źródło: tvp.info

MWł

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie