17 marca 2021

Dr Sutkowski: Polska potrzebuje gwałtownego i mocnego lockdownu

(źródło: screen TVP Info)

Walka z koronawirusem musi być bardzo skuteczna, a jedynymi skutecznymi metodami są szczepienia i lockdown. Innych metod ludzkość nie ma – mówił w Programie 1 Polskiego Radia dr Michał Sutkowski, prezes Warszawskiego Kolegium Lekarzy Rodzinnych.

 

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę o 25 052 nowych zakażeniach koronawirusem. To największa ilość zakażeń od początku tego roku.

 

W środę popołudniu minister zdrowia Adam Niedzielski ma przedstawić nowe obostrzenia, które nieoficjalnie mają objąć zasięgiem całą Polskę.

 

Powodem tak dużego wzrostu jest przede wszystkim odmiana brytyjska koronawirusa, która występuje w 70-80 proc. przypadków. Jest bardziej transmisyjna i bardziej zabija. Do tego chorują coraz młodsze osoby, co jest skutkiem szczepień. Gwałtowny i mocny lockdown jest zatem potrzebny. Ta walka musi być bardzo skuteczna, a jedynymi skutecznymi metodami są szczepienia i właśnie lockdown. Innych metod ludzkość nie ma – powiedział dr Michał Sutkowski.

 

Gość Jedynki dodał, że „niezależnie od naszych działań wirus jest zawsze przed nami. Jest jak kameleon – zmienia się i cały czas potrafi nam zaszkodzić”. – Najlepszą receptą jest szczepienie populacyjne. Jeżeli dostarczymy szczepionki, wirus nie będzie miał możliwości przemieszczania się i nie będzie mutował – dodał dr Sutkowski.

 

Źródło: Program 1 Polskiego Radia, PolskieRadio24.pl

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(46)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy