1 lipca 2016

Duchowny przypomniał o słowach św. Pawła. Został… ukarany przez biskupa

(Fot. Luca Cinacchio / freeimages.com)

22 czerwca ks. Massimiliano Pusceddu został ukarany przez swojego biskupa zakazem wypowiedzi publicznych. Wszystko wskutek kazania wygłoszonego 28 maja 2016 roku. W homilii poświęconej związkom cywilnym i homoseksualizmowi, ks. Pusceddu zacytował św. Pawła. Liberalne media rozpętały antykatolicką burzę.

 

Ks. Massimiliano Pusceddu w homilii podkreślił piękno małżeństwa kobiety i mężczyzny. Zaakcentował również społeczną wartość rodziny tworzonej przez matkę, ojca i dzieci. Podkreślił, że ta boska idea została zniszczona przez legalizacje „małżeństw” homoseksualnych przez włoskie państwo. Cytując List św. Pawła do Rzymian, ks. Massimiliano Pusceddu chciał pokazać, co o homoseksualizmie uważa sam Bóg. Prawda głoszona przez kapłana nie spodobała się liberalnym mediom.

 

„Wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie” (Rz 1, 26-27). „Oni to, mimo że dobrze znają wyrok Boży, iż ci, którzy się takich czynów dopuszczają, winni są śmierci, nie tylko je popełniają, ale nadto chwalą tych, którzy to czynią” (Rz 1, 32).

 

Homoaktywiści przeprowadzili protest przed kościołem, w którym posługuje ks. Massimiliano Pusceddu. Przygotowali także petycję do Papieża Franciszka z prośbą o… usunięcie kapłana. Wtedy biskup Sardynii Arrigo Miglio postanowił zainterweniować. Jednak nie w obronie prawdy i głoszącego ją kapłana, a w obronie poprawności politycznej. W czasie konferencji prasowej biskup otwarcie zaatakował księdza Pusceddu oraz poinformował o tym, że ukarał go nakładając na niego zakaz wystąpień publicznych.

 

„Łącze się w bólu i cierpieniu z tymi wszystkimi, którzy poczuli się urażeni przez tę sytuację, która miała miejsce. Przepraszam za to w swoim imieniu i naszego Kościoła diecezjalnego. Kapłan nie reprezentuje tylko siebie, szczególnie kiedy przystępuje do ołtarza” – napisał w oświadczeniu bp Miglio. „Proszę wszystkich o codzienną modlitwę za kapłanów, szczególnie zaś za tych, którzy popełniają błędy, ale także za tych, którzy są czasami niesłusznie oskarżani, a zwłaszcza za tych, którzy na co dzień służą Panu i barciom w ciszy, aby się nie zniechęcali i zawsze byli blisko Pana Jezusa. Szczególnie wtedy, gdy oddychają atmosferą wrogości i nieporozumienia” – czytamy w komunikacie zatytułowanym „Miłość przeciw dyskryminacji”(!).

 

„Wystarczy tylko powiedzieć w kazaniu, że akt homoseksualny jest grzechem śmiertelnym, a kończy się w maszynce do mięsa mediów” – zauważa Riccardo Cascioli, redaktor portalu „Nuova Bussola Quotidiana”.. Kapłani zobaczyli wyraźnie, że nie będą mogli liczyć na pomoc swoich biskupów – kontynuuje Cascioli – gdy zostaną zaatakowani przez media za głoszenie Słowa Bożego.

 

Decyzja biskupa Arrigo Miglio zostało bardzo pozytywnie przyjęte przez włoskie media. Tym bardziej, że zostało wydane w… przeddzień „Sardegna Gay Pride”.

 

Ukarany ks. Massimiliano Pusceddu (ur. 1975 r.) jest byłym bokserem. Przyjął święcenia kapłańskie 10 marca 1999 roku. Od 2010 roku był administratorem parafii w Vallermosa, a w lutym 2016 roku został jej proboszczem. Ks. Pusceddu jest również znanym egzorcystą oraz założycielem aktywnego we Włoszech ruchu „Apostołów Maryi”, promującego modlitwę różańcową w rodzinach.

 

 

Źródło: lanuovabq.it, chiesadicagliari.it

MR

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie