14 kwietnia 2021

Dyrektor liceum zawieszony za szkolny zakaz prezentowania symboli proaborcyjnych

(Warszawa 08. 03. 2021. Protest Strajku Kobiet. Fot. Maciej Luczniewski / Forum)

Władze Łodzi zawiesiły dyrektora liceum, który zabronił uczniom pokazywania podczas zdalnych lekcji symboli politycznych, w tym odnoszących się do ruchu proaborcyjnego czerwonych błyskawic.

 

O decyzji władz miejskich poinformowała wiceprezydent Małgorzata Moskwa-Wodnicka z Lewicy. Skierowany przez nią wniosek do branżowej komisji dyscyplinarnej mówił o rzekomym „uchybieniu godności zawodu nauczyciela”.

 

„Dyrektor Dariusz Jakóbek został zawieszony w pełnieniu obowiązków dyrektora XXXIV LO na podstawie Karty nauczyciela. A konkretnie art. 85, według którego organ prowadzący szkołę – czyli w tym wypadku miasto – może zawiesić nauczyciela pełniącego funkcję dyrektora, przeciwko któremu wszczęto postępowanie karne lub złożono wniosek o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego” – precyzuje łódzkie wydanie „Gazety Wyborczej”.

Obowiązujący w szkole „Regulamin umieszczania symboliki w awatarach na szkolnej platformie Teams…” zabrania między innymi umieszczania znaków graficznych nawiązujących m.in. do partii i organizacji politycznych, wszelkiego rodzaju stowarzyszeń, a także „symboli i znaków graficznych o wydźwięku wulgarnym, obscenicznym, ośmieszającym innych”.

Maturzystka Sandra Osiowa w rozmowie z GW twierdzi, że chodziło o aborcyjną błyskawicę. – Dyrektor groził nam punktami ujemnymi. Zaczął porównywać piorun do swastyki, stwierdził, że to symbol, który nawołuje do przemocy – wyznała.

Sprawa była przedmiotem debaty podczas środowej sesji rady miejskiej. Większość radnych z Koalicji Obywatelskiej i Lewicy zdecydowała o skierowaniu do ministra edukacji apelu o zmiany w prawie oświatowym.

„Powodem takiego działania (…) było właśnie oburzenie na dyrektora, w którego liceum zakazano uczniom używania w szkolnej aplikacji nauczania zdalnego awatarów obrazujących treści dotyczące m.in. polityki, w tym czerwonej błyskawicy – symbolu Ogólnopolskiego Strajku Kobiet” – czytamy w serwisie Radia Maryja.

Z kolei Radosław Marzec liderujący klubowi Prawa i Sprawiedliwości reakcję lewicowej większości popierającej prawo uczniów do eksponowania błyskawic na platformie zdalnego nauczania określił jako dążenie do upolitycznienia szkół publicznych.

 

Źródło: Radio Maryja, Twitter, lodz.wyborcza.pl

RoM

 

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(29)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy