15 maja 2016

Dziennikarze ujawniają tajne dane. Niemcy przeznaczą gigantyczne środki na utrzymanie migrantów

(Fot. Forum)

Niemiecki dziennik „Der Spiegel” ujawnił zatrważające informacje na temat środków finansowych przeznaczonych na utrzymanie migrantów przybywających z krajów Bliskiego Wschodu oraz Afryki Północnej. Jak się okazuje, w budżecie przeznaczono na ten cel ok. 90 miliardów euro.

Dokumenty ujawnione przez dziennikarzy „Der Spiegel” pochodzą z niemieckiego Ministerstwa Finansów i są prognozą wydatków zagwarantowanych dla przybyszy z krajów Bliskiego Wschodu oraz Afryki Północnej. Środki mają zostać przeznaczone na asymilację i integrację przybyszów z lokalną społecznością. Niemiecki rząd ma przeznaczyć na ten cel zawrotną kwotę ok. 90 miliardów euro, która zostanie wydana do 2020 r. Warto nadmienić, że kwota stanowi mniej więcej ¼ budżetu Republiki Federalnej Niemiec, przeznaczonego na rok 2017.

Bardzo interesująco jawią się informacje dotyczące świadczeń socjalnych dla przybyszów z odległych krajów. „Der Spiegel” informuje, że koszty wspomnianych świadczeń oraz dopłat do czynszu wyniosą do 2020 roku aż 25,7 mld euro. Kosztowne będzie również przeprowadzenie kursów językowych, których koszt Ministerstwo Finansów oszacowało na kwotę prawie 6 mld euro.

Autorzy raportu poświęconego finansowaniu pobytu migrantów w RFN zakładają, że po pięciu latach pobytu w kraju, co najmniej połowa z przybyszów będzie pracowała zawodowo i utrzymywała się samodzielnie.

Dane szacunkowe wskazują, że w roku 2016 Niemcy przyjmą ok. 600 tysięcy migrantów. W kolejnych latach liczby mają sięgać 400 i 300 tysięcy rocznie.

 

Źródło: niezalezna.pl, Der Spiegel

POz

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie