3 listopada 2012

W warszawskiej świątyni Opatrzności Bożej odbędzie się dziś uroczystość pogrzebu ostatniego prezydenta Polski na uchodźstwie. Wczoraj trumna z ciałem prezydenta wystawiona była w sali Uniwersytetu Wrocławskiego.

 

Nabożeństwo Słowa Bożego zaplanowano na godzinę 10. Pół godziny później świątynia będzie otwarta dla wszystkich, którzy chcą oddać hołd tragicznie zmarłemu prezydentowi. O godzinie 13 Mszę pogrzebową odprawi ks. kard. Kazimierz Nycz, po niej trumna z ciałem spocznie w Panteonie Wielkich Polaków.

 

Ryszard Kaczorowski zginął w katastrofie smoleńskiej. Jego ciało zostało ekshumowane 22 października. Równocześnie, ekshumowano także ciało drugiej ofiary katastrofy, na wniosek rodziny nie ujawniono, o kogo chodzi. Badania DNA wykazały, że na skutek błędnej identyfikacji dwie spośród ofiar (w tym prezydent Kaczorowski) zostały pochowane w niewłaściwych grobach.

 

 

źródło: TVP.info

mat

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie