19 kwietnia 2021

E-skierowanie dla każdego. Premier ma nadzieję, że wszyscy Polacy będą chcieli się zaszczepić przeciw Covid-19

(fot. Krystian Maj/KPRM/flick)

Rząd planuje przyspieszyć narodowy program szczepień. Jak zapowiedział premier Mateusz Morawiecki, od 10 maja wszyscy Polacy będą mogli zapisywać się na szczepienie, a wcześniej otrzymają e-skierowanie. Szczepienie pozostanie dobrowolne.

– Do 10 maja chcemy spowodować, aby każdy obywatel powyżej 18. roku życia mógł otrzymać e-skierowanie i od 10 maja zapisywać się na szczepienie tak, aby najpóźniej do sierpnia, a mamy rosnącą nadzieję, że może to być nawet wcześniej i zależy od liczby szczepionek przyjeżdżających do Polski, każdy obywatel mógł zostać zaszczepiony, jeżeli tylko będzie chciał – powiedział Mateusz Morawiecki.

Premier wyraził przy tym nadzieję, że wszyscy będą chcieli się zaszczepić. Wskazywał przy tym na przykład Wielkiej Brytanii, gdzie akcja szczepień miała dać efekt w postaci gwałtownego spadku liczby zachorowań.

Morawiecki nie krył, że liczy na podobny efekt w Polsce – że pandemia będzie „coraz mniej dokuczliwa, a liczba nowych zakażeń będzie dawała nam możliwość odmrażania gospodarki”.

Źródło: dorzeczy.pl

MA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(42)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy