20 maja 2014

Oregon jest 18. stanem, w którym zezwolono na „małżeństwa” dla par jednopłciowych. Zielone światło dla takich posunięć dał Sąd Najwyższy w 2013 roku uznając za niezgodne z konstytucją, by prawo do małżeństwa było rezerwowane wyłącznie dla kobiety i mężczyzny.

 

Dla homoseksualistów w stanie Oregon przełomowa stała się decyzja sędziego z Portland, który uznał za nieważny wcześniejszy zakaz homomałżeństw.

 

Prawo do legalizacji związków homoseksualnych i zrównania ich z tradycyjną rodziną dał sądom stanowym Sąd Najwyższy uznając w 2013 roku, że zakaz „małżeństw” jednopłciowych jest niekonstytucyjny.

 

Po tej decyzji nastąpił efekt domina. Kolejne stany zaczęły legalizować „małżeństwa” dla homoseksualistów. Decyzje takie zapadły m.in. w stanie Nowy Meksyk, Hawaje i Dystrykt Kolumbia. Spośród 32 krajów, gdzie małżeństwa homoseksualne są nielegalne, już 10 zalegalizowała związki partnerskie.

 

 

Źródło: „Polskie Radio”

ged

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie