25 sierpnia 2012

W piątek tysiące Egipcjan uczestniczyło w protestach przeciwko prezydentowi Mursiemu, zarzucając islamistom próby monopolizowania władzy. Największe protesty odbyły się w Kairze i Aleksandrii.

 

Blisko tysiąc osób protestowało w Kairze przed pałacem prezydenckim, gdzie według lokalnych mediów dochodziło w ostatnim czasie do brutalnych ataków na przeciwników Bractwa. Islamiści mieli m. in. przybijać protestujących do drzew rosnących przed pałacem. Demonstracja przeszła bez incydentów. W Aleksandrii grupa uzbrojona w kije i noże zaatakowała protestujących, kilkanaście osób zostało rannych. Sprawcy pozostają nieuchwytni.

 

Jak zauważają zachodni dziennikarze, chociaż w protestach uczestniczy mniejsza liczba osób niż w manifestacjach, które obaliły poprzedniego prezydenta Hosniego Mubaraka, oddają one pogłębiające się podziały wewnątrz egipskiego społeczeństwa.

 

Źródło: interia.pl

mat

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie