17 lipca 2018

Ekologiczny trend nie ominie Kodeksu Prawa Kanonicznego?

(Fot. Reuters / Forum)

Kardynał Francesco Coccopalmerio postuluje kolejną zmianę w Kodeksie Prawa Kanonicznego. Tym razem miałaby ona dotyczyć ekologii.

 

Były przewodniczący Papieskiej Rady ds. Tekstów Prawnych z ubolewaniem stwierdził, że kanony, które dotyczą praw i obowiązków wierzących, ani słowem nie wspominają o jednym z najważniejszych, a mianowicie dotyczącym ochrony i rozwoju środowiska naturalnego.

Kardynał Coccopalmerio zapowiedział, że zaproponuje papieżowi odpowiednie zmiany. Jego zdaniem nowy kanon mógłby mieć następującą postać: „Każdy chrześcijanin, świadomy, że stworzenie jest wspólnym domem, ma poważny obowiązek nie tylko nie niszczyć, ale także ulepszać, czy to poprzez normalne zachowanie, czy też przez specjalne inicjatywy, środowisko naturalne, w którym każda osoba została powołana do życia”.

Zdaniem włoskiego hierarchy, z wnioskiem o dodanie takiego kanonu powinna też wystąpić papieska rada, którą on sam do niedawna kierował.

 

 

Źródło: KAI

RoM

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie